Niepotrzebny sprzęt można oddać innym

05-03-2009, 13:27

Twoja firma ma niepotrzebną drukarkę? Możesz ją oddać pewnej wrocławskiej organizacji, która akurat drukarki potrzebuje. Dane innych potrzebujących można znaleźć na stronie internetowej uruchomionej w ramach akcji "Daj rzeczom drugie życie".

Strona daryrzeczowe.pl została uruchomiona przez Stowarzyszenie Bank Drugiej Ręki (BDR) dzięki pomocy finansowej UE i Budżetu Państwa w ramach Programu Phare. Może z niej skorzystać ten, kto chce oddać niepotrzebny już sprzęt elektroniczny i inne rzeczy: meble, książki, materiały wykończeniowe, koce, sprzęt sportowy itd.

W serwisie swoje ogłoszenia mogą zamieszczać darczyńcy i potrzebujący. Trzeba jednak zaznaczyć, że strona nie powinna być traktowana jako e-śmietnik dla osób prywatnych. BDR zazwyczaj pozyskuje dary rzeczowe, współpracując z firmami. Zdaniem BDR serwis powinien służyć do spotkania się większej liczby osób i organizacji, które być może wcześniej nic o sobie nie wiedziały.

Serwis ma też integrować lokalną społeczność. Osoby, chcące przekazać pralkę albo telewizor, mogą szukać domu samotnej matki, świetlicy, domu dziecka lub fundacji w swojej okolicy. Co jednak ważne, za pośrednictwem serwisu powinno się oddawać jedynie to, co jest w dobrym stanie, sprawne i co sami przyjęlibyśmy bez wahania, będąc w potrzebie.

Informacyjna Agencja Radiowa podaje, że sprzęt komputerowy oddawany w ramach akcji będzie rewitalizowany przez jedną z firm zajmujących się oprogramowaniem. Na sprzęcie mają być bezpłatnie instalowane nowe programy.

Więcej na stronie daryrzeczowe.pl.

 


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy