Niekompatybilne aplikacje w Windows Phone nie będą problemem?

30-05-2012, 23:44

Tylko 1,6% aplikacji w Windows Marketplace jest niekompatybilnych z najtańszymi urządzeniami wyposażonymi w system Windows Phone - wyliczył serwis AAWP. To znacznie mniej niż zapowiadał wcześniej Microsoft.

Na początku tygodnia użytkownicy zauważyli, że system Windows Phone jest w istotny sposób okrojony na tańszej Nokii Lumia 610, która nie obsługuje również niektórych aplikacji wymagających dużej ilości zasobów sprzętowych.

Czytaj także: Tańsze smartfony z okrojonym Windows Phone

Choć Microsoft zapowiadał już wcześniej, że niektóre funkcje mogą zostać zablokowane na tańszych smartfonach wykorzystujących jego platformę, klientów zaskoczyła duża na pierwszy rzut oka skala zmian. Nokia Lumia 610 nie radzi sobie na przykład z aplikacjami takimi, jak Skype, Angry Birds czy PES 2012.

Serwis AAWP wyliczył, że skargi użytkowników są bezpodstawne, a z urządzeniami wyposażonymi w 256 MB pamięci RAM niekompatybilnych jest tylko 1,6% wszystkich narzędzi z Windows Marketplace (zob. What apps are incompatible with 256MB RAM Windows Phone devices?). Wcześniej Microsoft zapowiadał, że nie działać może nawet 5% aplikacji z jego sklepu.

Sytuacja wyglądała jednak nieco inaczej, gdy w teście wzięto pod uwagę wyłącznie najpopularniejsze programy. Gdy AAWP skupiło się tylko na 10 tysiącach najczęściej pobieranych w Wielkiej Brytanii programów z Windows Marketplace, odsetek tych niekompatybilnych wzrósł do 4,5%. Po ograniczeniu liczby do tysiąca najchętniej ściąganych aplikacji wskaźnik ten osiągnął 6,4%.

Czytaj także: Smartfony Lumia 900 wyprzedały się w kilka dni


Źródło: AAWP
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy