Nie wyrzucaj starego telefonu

06-03-2009, 20:19

Bezpieczna dla środowiska utylizacja zużytych telefonów komórkowych to główny cel jaki postawili sobie czterej operatorzy telefonii komórkowej.

Polscy operatorzy telefonii komórkowej - Era, Orange, Play oraz Plus - połączyli siły, tworząc kampanię społeczną. Ma ona na celu podniesienie świadomości odpowiedzialnego pozbywania się niepotrzebnych aparatów, zużytych baterii i akcesoriów komórkowych.

Organizatorzy kampanii chcą ułatwić przyswojenie klientom proekologicznego stylu życia, włączając w to umiejętne pozbywanie się zużytego sprzętu komórkowego. W ramach akcji w określonych punktach sprzedaży klienci będą mogli oddać niepotrzebne już telefony. Zebrany sprzęt zostanie przeznaczony do recyklingu.

Aby wspomóc edukację ekologiczną klientów, organizatorzy przygotowali stronę internetową OddajTelefon.pl, przekazującą dodatkowe informacje o prowadzonej kampanii wraz z listą adresów, gdzie można bezpiecznie oddać zużyty sprzęt.

Sonda
Czy dbasz o utylizację sprzętu elektronicznego lub elektrycznego?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Przypomnijmy, że w 2006 roku weszła w życie Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Przepisy zobowiązują sprzedawców detalicznych do przyjmowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, natomiast klientów do jego złomowania. Inicjatywa "Oddaj telefon" wykracza poza zobowiązania wynikające z tej ustawy - sprzęt można oddawać bez ustalonych przez nią limitów (jeden zużyty aparat za jeden kupiony).

Podobne przedsięwzięcia są dość popularne. Warto wspomnieć choćby o akcji pod hasłem "Daj rzeczom drugie życie", która pozwalała nie tyle na utylizację, ile na przekazanie niepotrzebnych nam urządzeń tym, którzy mogą z nich jeszcze korzystać.


Następny artykuł » zamknij

Al Gore chce domeny .eco

Źródło: OddajTelefon.pl
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031