Nie trzeba wiele, żeby zrobić coś dobrego. Ruszyła akcja wspierającą niepełnosprawnych graczy

25-07-2019, 21:28

Niedawno Mateusz Witczak zainteresował Polskę tekstem „Nie trzeba wiele”, opisującym problemy niepełnosprawnych graczy. Został on napisany na podstawie wielu wywiadów z graczami z różnymi trudnościami, przedstawia propozycje zmian (oraz zachęca do refleksji i dyskusji nad dalszymi), które ich zdaniem mogłyby ułatwiać im grę.

Autor zwraca również uwagę na znaczenie gier w życiu osób niepełnosprawnych, wyjaśniając, że – przykładowo – dla niektórych FIFA, piłkarska gra wideo, jest jedyną szansą na grę w piłkę. Gry ułatwiają również kontakty osobom, które nie mogą wychodzić z domu, zapewniają przestrzeń do spotkań i umożliwiają budowanie przyjaźni z innymi graczami, bez uprzedzeń i osądów.

Wersja audio artykułu została udostępniona na stronie internetowej CD-ACTION, by umożliwić dotarcie do jak najszerszej grupy zainteresowanych. Zachęcona reakcjami – zarówno czytelników, jak i branży gier – redakcja postanowiła rozpocząć kampanię wśród twórców gier, aby (zgodnie z sugestiami graczy) wprowadzali do swoich produktów udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. 24 lipca opublikowany został także list otwarty do polskich studiów produkujących gry wideo. 

Swoje poparcie dla akcji CD-Action „Nie trzeba wiele” zadeklarowały już m. in.:

  • Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych
  • Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"
  • Fundacja Indie Games Polska
  • Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych
  • Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych
  • Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
  • Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym 

Akcja „Nie trzeba wiele” będzie również promowana w magazynie PC Format, który w najnowszym numerze (w sprzedaży od 5 sierpnia) opublikuje kolejny tekst poświęcony temu tematowi. 30 sierpnia, w najnowszym wydaniu CD-Action, ukaże się kontynuacja lipcowego artykułu, zawierająca m.in. najnowsze informacje dotyczące akcji.

Źródło: Bauer


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy