Nie daj się nabrać na program do angielskiego

15-10-2008, 10:20
Listy Czytelników

Jeśli znalazłeś w Sieci program do nauki angielskiego za 1,22 zł, to wstrzymaj się z zakupem i upewnij się co do ceny. Wysłanie SMS-a stanowiącego zapłatę może Cię kosztować ponad 20 złotych. Na sprawę zwrócił nam uwagę nasz Czytelnik.

List Czytelnika z dn. 14 października 2008:

Na http://www.angielski.neth.pl ktoś próbuje pod przykrywką 1 zł netto wyłudzić ich 19 (netto, tj. ponad 23 brutto). Nie dałem się nabrać pomny wcześniejszych tego typu sytuacji opisywanych w DI (np. odnośnie testu IQ), lecz sprawdziłem cennik operatora komórkowego (Ery). Inni może nie będą tacy podejrzliwi i w związku z tym lepiej ich ostrzec.

Od redakcji

Zachęta do wysłania SMS-a na stronie www.angielski.neth.pl/
fot. DI, zrzut z ekranu - Zachęta do wysłania SMS-a na stronie www.angielski.neth.pl/
Rzeczywiście wszystko wskazuje na to, że mamy tu do czynienia z podobnym rodzajem nieuczciwej praktyki, jak w przypadku opisywanych w DI produktów firmy DT Software.

Redaktor Dziennika Internautów odwiedził wskazaną stronę. Początkowo rzeczywiście można odnieść wrażenie, że prezentowana cena 1,22 zł odnosi się do SMS-a. Prawdziwa cena wiadomości SMS (23,18 zł z VAT) została podana na fioletowym pasku poniżej zachęty do jej wysłania. Pasek ten wygląda jednak jak mało istotna reklama, a nie jak informacja o cenie. 

zrzut ekranu - płatności zawieszone
fot. - zrzut ekranu - płatności zawieszone
Co więcej, przy próbie uregulowania płatności 1,22 zł kartą kredytową lub przelewem pojawia się strona z informacją, że płatności w tej formie zostały zawieszone. Ciekawy jest również fakt, że strona pay-sms.pl z owym komunikatem wczytuje się niezwykle długo, a kiedy się już pojawi, w pasku adresu nadal widoczny jest adres angielski.neth.pl.

Według prowadzonego przez UKE rejestru numerów wykorzystywanych przez dostawców usług o podwyższonej opłacie numer 91999 obsługuje firma Polkomtel. Dziennik Internautów zwrócił się do niej z prośbą o komentarz w tej sprawie. Dowiemy się, czy operator może wywrzeć nacisk na stronę, która w taki sposób sprzedaje program. Wysłaliśmy także pytanie do serwisu obsługującego płatności na spornej stronie, czy faktycznie zawieszono tę opcję.


Źródło: DI24.pl
UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
Tematy pokrewne:  

tag Premium SMStag nieuczciwe praktyki
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31