Nice HI-SPEED - Nowa gama napędów rewolucją w branży automatyki do bram?

11-01-2016, 11:33

Światowy producent i zarazem lider automatyki posesyjnej na rynku polskim - firma Nice zaprezentowała w połowie 2015 roku nową gamę siłowników do bram skrzydłowych i przesuwnych, o oznaczeniu HI-SPEED. Czym się charakteryzują i gdzie znajdą największe grono odbiorców? Tego dowiecie się z poniższego przeglądu.

Zwiększenie szybkości ruchu bramy - przydatne dla obiektów przemysłowych!

Napędy Nice HI-SPEED zostały zaprojektowane na bazie najbardziej popularnych siłowników, znanych od lat. Zmianom zostały poddane przekładnie mechaniczne oraz centrale sterujące. Efekty wprowadzonych modyfikacji są imponujące. Napęd WINGO3524HS, potrafi otworzyć bramę skrzydłową do 90 stopni nawet w 10 sekund! Dla bram przesuwnych specyfikacja również wygląda bardzo dobrze: ROBUS500HS po modyfikacjach uzyskał prędkość przesuwu bramy na poziomie 44cm/s!

Zapotrzebowanie na ten asortyment z pewnością odkryją wszelkie obiekty przemysłowe oraz jednostki państwowe takie jak Straż Pożarna czy Policja. Również dla klienta detalicznego oznacza to zwiększenie komfortu użytkowania, szczególnie w miejscach gdzie wjazd na posesję graniczy z drogą o wzmożonym ruchu, wtedy faktycznie, każda sekunda do otwarcia bramy jest bardzo cenna.

 

Modułowa instalacja i nowoczesny design.

Produkty firmy Nice od zawsze zaskakiwały swoim ponadczasowym wzornictwem. Każdy siłownik z rodziny HI-SPEED również zachwyca wyglądem, a jego kolorystyka wpasuje się z powodzeniem w każdy obiekt, przy którym będzie zamontowany. Przemyślany montaż, oraz wbudowane centrale sterujące w siłownikach do bram przesuwnych z pewnością doceni każdy instalator.

 

Silnik 24V - płynny ruch bramy.

Siłowniki HI-SPEED napędzane są silnikami 24V prądu stałego. Daje to bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim centrala sterująca może płynnie operować prędkością silnika, dzięki czemu uzyskuje efekt łagodnego rozpędzania oraz hamowania przy końcach manewrów.

Kolejnym plusem jest regulowane zabezpieczenie przeciw-zgnieceniowe, tak zwany amperometryczny system wykrywania przeszkód, który podnosi bezpieczeństwo użytkowania bramy automatycznej. Silnik 24V/DC daje się zauważyć także jako bardzo cicha oraz nie grzejąca się konstrukcja, a to decydujące właściwości potrzebne w przypadku pracy intensywnej na obiektach przemysłowych.

Bezpieczeństwo użytkowania

Podczas użytkowania bramy automatycznej, kluczową rolę odgrywa bezpieczeństwo użytkowania. Nice również posiada odpowiedź na to zapotrzebowanie. Oprócz wspomnianego wyżej przeciążeniowego systemu wykrywania przeszkód, do siłowników HI-SPEED można podłączyć aż 7 par fotokomórek działających na przecięcie linii podczerwieni pomiędzy nadajnikiem, a odbiornikiem. To bardzo skuteczne zabezpieczenie pozwalające uniknąć uderzenia bramy w człowieka lub przejeżdżający pojazd.

 

Podsumowanie.

Nice HI-SPEED jest serią bardzo dobrze przemyślanych napędów, które gwarantują bardzo szybki ruch każdej bramy posesyjnej. Należy jednak pamiętać, że prawidłowy montaż i regulację siłowników zapewni tylko odpowiednio przeszkolona firma instalacyjna, która podbije także kartę gwarancyjną, oraz zapewni w przyszłości wymagane przeglądy gwarancyjne. Dla firm w branży specjaliści z Montersi.pl przygotowali serię szkoleń umożliwiających zdobycie uprawnień do wykonywania takich instalacji. Aktualną ofertę siłowników serii Hi-Speed oraz grafik szkoleń można znaleźć na stronie https://www.montersi.pl

-

Zapraszamy!


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Nice HI-SPEEDtag Montersi.pl
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: