zaawansowane  Szukaj: w Google w DI
email:   hasÅ‚o:   
zapamiÄ™taj mnie   rejestracja  •   nie pamiÄ™tasz hasÅ‚a?
Åšroda, 9 lipca 2008

Jak "uprowadzić" Internet Explorera

Artur A, 12-09-2004, 16:42, Komentarzy: 1

Czasopismo PC Perofessionell poinformowało, że coraz częściej dochodzi do tzw. Hijackingu popularnej przeglądarki Interenet Explorer. Oto metody, jakimi najczęściej posługują się hakerzy.

Dzięki lukom bezpieczeństwa coraz częściej podmieniana jest nasza strona główna. Nie dziwmy się więc, gdy, uruchamiając naszą przeglądarkę, zamiast ustawionej przez nas wcześniej strony startowej, ujrzymy porno stronę lub stronę z linkami prowadzącymi do takich.

Oprócz zmiany strony startowej, dodawane są wpisy do zakładek (Ulubionych) - tam również mogą pojawić się linki nigdy przez nas nie dodawane. Przekierowywane są także zapytania do wyszukiwarek oraz manipulowana lista zaufanych, bezpiecznych stref internetu. Dzięki nim niepowołane strony uzyskują np. możliwość uruchomienia kodów AciveX i w ten sposób mogą uzyskać pełną kontrolę nad naszym komputerem.

PC Perofessionell doradza dwa sposoby uchronienia się przed takimi szkodnikami - używać programów typu Ad-Aware lub Spyware Blaster lub zrezygnować z Internet Explorera, przesiadając się na przeglądarki alternatywne.
dodajdo
Źródło: Vnunet.de
Komentarze    Dodaj nowy     Zobacz wszystkie (1)  RSS  Åšledź przez RSS
Dodaj nowy komentarz (rozwiń)
Zobacz też:






fot. DI




RSS  
Podcast DI
Listy Czytelników
Newsletter DI
reklama




reklama


CafeNews
Copyright © 1998-2008 by Dziennik Internautów Sp. z o.o.  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Analiza ruchu: stat24.com