Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Remont z definicji generuje szereg kwestii pobocznych i należy do tych działań, które warto dobrze zaplanować. Bowiem problemy mogą zacząć się piętrzyć wraz z rosnącą górą budowlanego gruzu. Ponieważ tzw. „ustawa śmieciowa” nakazuje recycling odpadów pobudowlanych i gruzu, osoby planujące odnawianie lub wykańczanie pomieszczeń mieszkalnych czy lokali użytkowych muszą liczyć się z obowiązkiem utylizacji pozostałości po remontach. Takie działania mają na celu bardziej przemyślaną gospodarkę odpadami i co za tym idzie ograniczanie do minimum negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Płacąc tak zwany podatek śmieciowy, oczekujemy od gminy rozwiązania problemu wywozu generowanych przez nas odpadów komunalnych. Nie mamy już wpływu na to, jaka firma zajmie się tą kwestią, ponieważ zostaje ona wybrana na drodze przetargu. Natomiast jeśli chodzi o wywóz odpadów pobudowlanych, pochodzących z remontów, wyburzeń, rozbiórek itp., nasze decyzje w tym zakresie są już niemal nieograniczone.

wywóz gruzuPrzy wyborze firmy zajmującej się wywozem i gospodarką odpadami, weźmy pod uwagę kilka czynników, np. długość jej istnienia oraz opinie innych klientów. Zabezpieczymy się tym samym przed nieuczciwymi firmami, które zamiast do sortowni, wywiozą nasze odpady na wysypisko śmieci lub, biorąc pod uwagę najczarniejszy scenariusz, do lasu. Do sprawdzonych przedsiębiorstw z tego sektora należy SKIP Wojciech Żwawiak, które funkcjonuje na rynku od 14 lat, oferując m.in. wywóz gruzu w Poznaniu i okolicach, odpadów pobudowlanych, zielonych oraz komunalnych.

W zależności od zapotrzebowania klienta, przedsiębiorstwo dysponuje kontenerami otwartymi o pojemności od 1,7 do 14 m3 (kontenery typu mulda) oraz od 16 do 42 m2 (hakowce), do których można składować takie odpady poremontowe jak: cegły, beton, gruz, tynk, suporeks, wata szklana, styropian, płyty nida gips, drewno, folie, plastiki, kartony i inne.

wywóz gruzuPrzedsiębiorstwo SKIP dysponuje własną i zarazem jedyną w województwie wielkopolskim nowoczesną instalacją do recyclingu odpadów poremontowych, dzięki czemu możliwe jest odzyskanie surowców w postaci kruszywa drogowego (gruz sortowany i kruszony). Wskaźnik przetworzenia odpadów pobudowlanych jest bardzo wysoki i wynosi aż 96%, co plasuje firmę wśród podmiotów działających z wyjątkową troską o środowisko naturalne. Własna instalacja odzysku odpadów o przepustowości na poziomie 260 000 ton materiału rocznie pozwala na ekonomizację kosztu ich przerobu, co korzystnie wpływa na ostatecznie zaproponowaną klientowi cenę. Wysoka jakość odzyskanego kruszywa jest efektem pracy instalacji, podczas której następuje oddzielanie odpadów różnych frakcji: metalu,  tworzyw sztucznych, papieru, plastiku, drewna. Oprócz sprzedaży gruzu sortowanego (betonowo – szklanego) firma oferuje również do nabycia takie surowce jak: piasek, żwir, torf i czarnoziem.

wywóz gruzuDlaczego gruz i kruszywo są tak cennym materiałem? Ponieważ nadają do powtórnego użytku, a do najczęstszych jego zastosowań należą: wymiana gruntów, ich stabilizacja i niwelacja, utwardzanie terenu pod budowy, utwardzanie i wyrównywanie dróg gruntowych, budowa autostrad i dróg, kruszywo służy również jako materiał do wypełniania i podsypka pod rury, stosuje się je także przy budowie takich obiektów inżynieryjnych jak wiadukty i mosty. Przedsiębiorstwo SKIP oferuje do sprzedaży kruszywo drobne (o średnicy od 4 do 31,5 mm), grube (31,5 – 63 mm) oraz odsiewkę (0 – 4 mm).

Dzięki profesjonalnemu sprzętowi i rozbudowanej flocie transportowej, SKIP ma w swojej ofercie także usługi dodatkowe, w tym m.in. wynajem rur zsypowych do gruzu, transport materiałów w kontenerach. wywóz gruzu i odpadów wywrotką z załadunkiem.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:





fot. Freepik




fot. Freepik



fot. DALL-E