Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przenosząc powiedzenie, że nic w przyrodzie nie ginie na grunt wirtualnego krążenia informacji zapisywanych na różnego typu nośnikach, można by powiedzieć, że nic z cyfrowych danych nie znika bezpowrotnie. Ponieważ dzięki nowoczesnym narzędziom i odpowiedniej wiedzy, możliwe jest całkowite odzyskiwanie danych nawet w pozornie beznadziejnych przypadkach. Samodzielne próby nie zawsze kończą się oczekiwanym rezultatem, w dodatku niedoświadczony informatyk – amator może polec w walce ze skomplikowanym problemem. Stąd lepiej zlecić to zadanie fachowcom, np. działającej od 14 lat na rynku data recovery firmie DATA Lab. Laboratorium ma swoją siedzibę w Poznaniu oraz w Warszawie plus punkty partnerskie na terenie całej Polski.

twardy dysk

Specjaliści z DATA Lab oferują kompleksowe odzyskiwanie danych w Warszawie jak i w Poznaniu  z: dysków twardych HDD, dysków SSD, macierzy RAID, różnych typów kart pamięci, płyt CD, DVD i Blu-ray, serwerów oraz przenośnych pamięci (pendrive). Pracownicy Laboratorium Odzyskiwania Danych z powodzeniem przywracają również informacje z uszkodzonych plików programów pakietu Office (MS Word, MS Outlook) oraz programu MS Outlook Express. Ponadto klienci mogą zamówić usługę software’owego oraz sprzętowego usuwania danych z różnych nośników.

Oferta DATA Lab skierowana jest nie tylko do klientów indywidualnych, ale również do podmiotów gospodarczych, nie tylko ze względu na wysoką jakość usług, efektywność oraz szybkość wykonania, ale również z uwagi na pełną dyskrecję. Certyfikat Bezpieczeństwa gwarantuje, że odzyskiwane bądź kasowane dane na żadnym etapie  nie przedostaną się w niepowołane ręce.

Profesjonalne urządzenia, wyposażeni w odpowiednią wiedzę i kompetencje eksperci z dziedziny IT, fizyki, robotyki oraz elektroniki, a także technologie i oprogramowanie umożliwiające przywrócenie utraconych danych to najmocniejsze strony DATA Lab. Mówiąc o specjalistycznej aparaturze, warto wspomnieć o laboratorium, wyposażonym między innymi w komorę laminarną, która służy do otwierania dysków w warunkach wysokiej sterylności.

Czas potrzebny na przeprowadzenie pełnego procesu odzyskania danych zależy w głównej mierze od typu nośnika, jakiego on dotyczy. Łatwiej i szybciej będzie przywrócić informacje z urządzeń pamięci masowej, czyli dysków SSD aniżeli z dysków twardych HDD. Inny stopień skomplikowania dotyczy też odzyskiwania danych z serwerów sieciowych.

dane

Jakie są najczęstsze źródła utraty danych z dysku twardego komputera lub innego nośnika danych? W 25% przypadków winny jest czynnik ludzki – przejawiający się np. w niewłaściwym obchodzeniu się ze sprzętem, zapominaniu o zapisie plików, przypadkowym usunięciu danych, omyłkowym sformatowaniu dysku, nieodpowiednim przechowywaniu nośników itd. Spośród pozostałych przyczyn można wymienić m.in. awarię źródła zasilania, skoki napięcia, uszkodzenia oprogramowania, działanie wirusów komputerowych, błędy systemu, klęski żywiołowe i inne. Standardowo uszkodzenia dzieli się na dwa rodzaje: logiczne i fizyczne, a te z kolei na inwazyjne i nieinwazyjne. Czym się one różnią? Można to łatwo wyjaśnić na przykładzie przenośnej pamięci flash. O usterce logicznej, inaczej software’owej, mówimy, gdy pendrive jest sprawny, ale dane na nim zostały skasowane lub sformatowane, natomiast techniczne uszkodzenia pojawiają się wówczas, gdy nośnik jest niesprawny i system komputerowy nie potrafi go wykryć lub pokazuje zerową pojemność.

Bez względu na stopień złożoności problemu, firma DATA Lab oferuje bezpłatną diagnozę rodzaju uszkodzenia nośnika pamięci w trybie standardowym oraz jego demontaż, obie te czynności odbywają się w laboratorium. Klient jest powiadamiany o wyniku ekspertyzy zawartości nośnika i integralności danych oraz wycenie usługi. Jeżeli chodzi o koszt przywracania danych, zależy on nie tylko od typu usterek oraz rodzaju nośnika, ale również od czasu wykonania usługi. Firma oferuje trzy tryby realizacji zlecenia: standardowy, w którym czas analizy wynosi 6 - 10 dni roboczych (do tego dzień na odtworzenie danych), tryb przyspieszony (od 3 do 5 dni roboczych) oraz ekspresowy (analiza odbywa się niezwłocznie po dostarczeniu nośnika do laboratorium).


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *