Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

To pokłosie kontroli, jaką Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził w grudniu 2009, by ustalić, czy nie doszło do zmowy mającej na celu ograniczenie konkurencji na rynku usług telewizji mobilnej.

W grudniu 2009 Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrolę w siedzibach pięciu spółek - Polskiej Telefonii Cyfrowej, Polkomtela, P4, Info-TV-FM oraz NFI Magna Polonia. Jej celem było ustalenie, czy doszło do zawarcia ograniczającego konkurencję porozumienia na rynku telewizji mobilnej. Dwa podmioty utrudniały przeprowadzenie kontroli - Polska Telefonia Cyfrowa oraz Polkomtel. Ten pierwszy został ukarany w listopadzie 2010 roku kwotą 123 milionów złotych.

>> Czytaj więcej: 123 mln zł kary dla PTC

Postępowanie wobec operatora sieci Plus trwały dłużej, jednak wczoraj UOKiK także i na niego nałożył karę w wysokości 130.689.900 złotych. W trakcie postępowania stwierdzono kilka naruszeń. Przede wszystkim kontrolerom Urzędu nie wydano dysku twardego będącego jego własnością, a na którym zapisane były kopie skrzynek poczty elektronicznej pracowników zajmujących się telewizją mobilną.

Kontrolerom uniemożliwiono także niezwłoczne rozpoczęcie kontroli, co mogło mieć wpływ na jej efekty. Znikł bowiem element zaskoczenia. Utrudniono także kontakt z członkami zarządu spółki lub osobami przez nich upoważnionymi pomimo ich obecności w siedzibie spółki. Polkomtel nie przekazał także całości dokumentacji dotyczącej projektu telewizji mobilnej, a jedynie jej fragmenty.

Decyzja Urzędu nie jest prawomocna, przysługuje od niej odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Obecnie trwa przed nim postępowanie z wniosku Polskiej Telefonii Cyfrowej, która nie zgodziła się z listopadową decyzją UOKiK-u.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Zabraknie płaskich ekranów?

Źródło: UOKiK