Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Handel w internecie: administrator strony odpowiada za sprzedaż leków

GazetaPrawna.pl 06-07-2010, 14:10

Oferowane w internecie odstąpienia zawartości części opakowań z drogim lekiem lub sprzedaży niewykorzystanego produktu leczniczego grozi karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Fora internetowe pełne są informacji o możliwości kupna drogich leków po niższych cenach. Najczęściej oferty takie wskazują, że ktoś przerwał drogą terapię lub po jej zakończeniu zostały mu medykamenty, które teraz jest skłonny odsprzedać.

Niestety na mocy obowiązujących przepisów nie ma możliwości prowadzenia obrotu produktami leczniczymi przez prywatne osoby. Wysyłkową sprzedaż leków mogą prowadzić wyłącznie apteki ogólnodostępne lub punkty apteczne. Także przepisy dotyczące możliwości przywożenia z zagranicy pięciu opakowań produktu leczniczego wyraźnie określają, że ma być on wykorzystany na własne potrzeby lecznicze, nie można więc odsprzedawać takiego produktu leczniczego.

Za obrót bez właściwego pozwolenia produktem leczniczym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Na sankcję narażeni są jednak nie tylko nieświadomi (lub świadomi) sprzedawcy leków.

Także administratorzy forów internetowych pomagający w zaopatrywaniu ludzi w produkty lecznicze mogą być uznani za pełniących rolę apteki, a w konsekwencji narażeni na odpowiedzialność karną.

Więcej w Gazecie Prawnej w artykule Handel w internecie: administrator odpowiada za sprzedaż leków

Daria Stojak

gazeta prawna


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *