Google
email:   hasło:   
zapamiętaj mnie   rejestracja  •   nie pamiętasz hasła?
SG

Do 1,9 Mbps uploadu w sieci Plus

Krzysztof Gontarek, 13-02-2008, 15:02, Komentarzy: 6

W sieci Plus dostępna jest już technologia HSUPA (ang. High Speed Uplink Packet Access), umożliwiająca znacznie szybsze niż dotychczas wysyłanie danych (ang. upload).

HSUPA jest uzupełnieniem technologii HSDPA (ang. High Speed Downlink Packet Access) i umożliwia wysyłanie danych w kierunku z komputera do sieci z prędkością do 1,9 Mb/s, czyli ponad pięciokrotnie większej od obecnie osiąganej w sieci 3G. HSUPA razem z HSDPA tworzą technologię HSPA (ang. High Speed Packet Access), która w przyszłości będzie oferowała prędkości do 14,4 Mb/s podczas pobierania informacji z sieci.

Technologia HSUPA w sieci Plus dostępna jest aktualnie w miejscach o największym natężeniu pakietowego ruchu danych w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Koszalinie i Olsztynie. Już wkrótce technologia HSUPA pojawi się w pozostałych miastach, gdzie aktualnie dostępna jest technologia HSDPA.

Modemy obsługujące technologię HSUPA pojawią się w ofercie iPlus w drugiej połowie lutego. Pierwszym z nich będzie modem iPlus ExpressCard Huawei E870 HSPA 7,2, przeznaczony do pracy w laptopach wyposażonych w gniazdo ExpressCard 34/54.

Clip to Evernote

Warto przeczytać:

Tematy pokrewne  

tag Polkomteltag modemytag iPlustag HSUPAtag HSPAtag HSDPA
Komentarze    Zobacz wszystkie (6)
Dodaj nowy komentarz (rozwiń)
To warto przeczytać














Najnowsze Programy

F Twitter RSS Gmail m.di24.pl

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
RSS - Recenzje


reklama

Expander
Porównamy dla Ciebie promocje w 26 bankach więcej...

mBank
Najchętniej polecane konto osobiste! więcej...

Archiwum

« Luty 2012 »
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia: