Rekiny na usługach armii

4Press, 03-03-2006, 14:23

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Boston opracował system elektrod, które mogą być wszczepione rekinom, w celu kontrolowania ich reakcji. Nowym rozwiązaniem zainteresowali się już przedstawiciele armii amerykańskiej, którzy zamierzają wykorzystywać drapieżniki w celach szpiegowskich.

Zaprezentowane rozwiązanie symuluje w wodzie różne zapachy, które dla zwierzęcia odgrywają rolę podwodnych drogowskazów. Dwustronna komunikacja z rekinem odbywa się bezprzewodowo za pośrednictwem sonarów, które następnie transmitują sygnał do laptopów na powierzchni.

Szef projektu z ramienia marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, Walter Gomes przyznał, że armia zamierza wszczepić nowe implanty rekinom, żyjącym w pobliżu wybrzeży Florydy.

Przedstawiciele US Navy wiążą duże nadzieje z tym gatunkiem ryb, głównie ze względu na ich zdolność do wykrywania zapachów z dużych odległości oraz możliwości śledzenia niewielkich impulsów elektrycznych, generowanych przez ludzkie ciało.
Źródło: Vnunet

Warto przeczytać:

Tematy pokrewne:  

tag szpiegowanie

Komentuj na Facebooku

Komentarze

comments powered by Disqus
Komentarze archiwalne    Zobacz wszystkie (1)
To warto przeczytać








fot. igrec






Najnowsze Programy

  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia: