News od Sprachcaffe "Obozy językowe za granicą w 2016"

27-01-2016, 15:01

Obozy językowe to jedna z opcji nauki języka, bardzo popularna dzięki szerokiej ofercie i wielu możliwościom. Na pierwszy rzut okaz obozy językowe kojarzą się nam z młodzieżą, dziećmi i wypoczynkiem najmłodszych połączonym z edukacją w ferie, wakacje, tymczasem obozy językowe dedykowane są nie tylko uczniom, ale i osobom dorosłym. Dzięki ofercie o wyspecjalizowanych zajęciach skupionych na poznawaniu słownictwa prawniczego czy medycznego z obozów korzystają również osoby rozwijające się zawodowo, specjaliści, kadra managerska. To oferta skondensowana w stosunkowo krótkim czasie.

Poświęcając na młodzieżowy wyjazd językowy kilka tygodni otrzymujemy dawkę wiedzy automatycznie utrwalonej jaką zdobywalibyśmy na kursach językowych w kraju przez rok. Tym samym jest to popularna metoda nauki wśród osób zabieganych nie potrafiących wygospodarować czasu na zajęcia cotygodniowe, standardowe. Uczestnicząc w kursach zagranicznych można nabywać język metodą immersji. To jeszcze wartościowsza forma nauki niżeli otaczanie się językiem obcym w sieci. Organizatorów kursów językowych na rynku jest wielu, zanim zdecydujemy się o skorzystaniu z konkretnej propozycji warto sprawdzić dokładnie oferowane warunki kursu, zwłaszcza zawartość cenową. Warto wybierać sprawdzone firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, których opinie uczestników można sprawdzić choćby w sieci. Jedną z takich firm organizatorów obozów językowych za granicą jest Sprachcaffe. Wraz z rosnącym zainteresowaniem oferta kursową Sprachcaffe uruchamia nowe kierunki wyjazdów, języki jakich można uczyć się w ich naturalnym środowisku poprzez wyjazd. Różna długość kursów, możliwość dopasowania terminu wyjazdy, destynacji, jak i poziomu zaawansowania zapewniają komfort nauczania. To doskonała forma nauki dla tych którym zależy na szybkiej nauce i praktycznym przyswojeniu języka pozwalającym na swobodną komunikację.

Dla wielu osób obozy językowe są atrakcyjną formą wypoczynku połączonego z nauka i przeciwnie. W bardzo przyjemny sposób można nauczyć się języka takim jaki jest używany, niekoniecznie zgodny z tym co prezentują podręczniki do nauki języka. Obcując z ludźmi dla których języka ten jest językiem ojczystym poznajemy pełen repertuar wiedzy tak o akcencie, wymowie, kontekście użycia. Poprzez kontakt z żywym językiem nabywamy gramatykę, szereg powiedzeń, określeń slangu, języka potocznego, żargonu i regionalizmów. Rozmawiając z rdzennymi mieszkańcami można poznać mnóstwo ciekawych osób, co więcej pozyskać relacje towarzyskie na długie lata. To także okazja do zawiązania kontaktów biznesowych i zawodowych. Mieszane grupy sprawiają, ze w jednej grupie kursantów mogą znaleźć się osoby młodsze i starsze, mniej i bardziej doświadczone, rozmowa z nimi może okazać się cennym doświadczeniem niosącym mnóstwo praktycznej wiedzy, porad w wielu obszarach życia.

Wyjazdy zagraniczne to nie rzadko nauka przez zabawę. Każdy kurs językowy składa się z dwóch części. Po pierwsze część dydaktyczna realizowana tradycyjnie w modelu edukacji z podręcznikiem i materiałami edukacyjnymi. Część tę organizuje i realizuje szkoła językowa funkcjonująca na miejscu. Na samym początku kursu przeprowadzane są testy kwalifikujące do grup o danym poziomie zaawansowania. Przydzielani są również ze szkoły językowej tutorzy dbający o ucznia w trakcie kursu, służący radą, informacją w kwestiach merytorycznych jak i organizacyjnych. Drugą częścią kursu jest program integracyjny, harmonogram rozrywek i atrakcji zaplanowanych na czas wolny od zajęć. Jeśli wydaje ci się że intensywny kurs języka za granicą polega na siedzeniu w ławce i zakuwaniu kolejnych zestawień słówek to się mylisz. Najwięcej czasu na kursach poświęconych jest używaniu języka, poznawaniu go w praktyce poprzez stosowanie, temu sprzyja integracja, wyjście do ludzi. Poza integracją wewnątrz grupy kursantów, która jest nie tylko potrzebna ale i niesie ze sobą walory edukacyjne kluczowa jest integracja z lokalną społecznością. W obrębie grupy znamiennym jest zasada iż posługiwać się można wyłącznie w języku obcym którego się uczymy na kursie. To wymusza na kursantach ćwiczenie języka w praktyce, naukę na błędach itp.

Bogaty program zajęć pozaszkolnych, dosłownie realizowanych poza szkołą jak zwiedzanie lokalnych zabytków, wizyty w kinie, kafejce, na plaży w muzeum czy na lokalnym festynie, święcie itp. ma ogromna wartość edukacyjną. Poznawanie miejsc w których dany język się narodził i od wieków obowiązuje jest wysoce pouczające. Wartość takich doświadczeń jest bezcenna, a możliwość ich doznania jedyna w swoim rodzaju, to zupełnie inna jakość niżeli zwiedzanie online.

 

Dość istotnym kryterium wyboru obozu językowego za granicą jest jego cena (od 1643 PLN za obóz angielskiego na Malcie). Na wstępie warto zaznaczyć, iż nie jest warto oszczędzać i łasić się na najtańsze propozycje, gdyż na miejscu może okazać się że musimy drugie tyle dopłacić, lub warunki kursu znacznie odbiegają od obiecywanych. Jeszcze przed wyjazdem należy sprawdzić opinie o danej szkole językowej jak i organizatorze kursu. Nie zawsze cena idzie w parze z jakością, bywają również propozycje wartościowe i bardziej konkurencyjne cenowo. Chcąc zaoszczędzić należy wybrać kurs poza sezonem, skorzystać z promocji tak na kurs, jak i na bilety lotnicze, kwatery itp. praktycznie na każdym elemencie wyjazdu można zaoszczędzić przy odrobinie trudu jaki sobie należy zadać w szukanie okazji. Jeśli jednak stawiamy na rozrywkę i udane wakacje warto nie oszczędzać a wyłożyć na kurs w szczycie sezonu. Cena kursy waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zależy główne od terminu i destynacji. Niektóre lokalizacje są bardzo kosztowne, gdyż są również kurortami turystycznymi. Jeśli nie zależy nam na atrakcjach turystycznych warto udać się w miejsca mało popularne, nieznane a równie wartościowe aspekcie nauki języka obcego. Z pewnością koszty zakwaterowania w Paryżu będą wyższe niżeli mieszkanie w Lyonie, tak samo jak bilet do Sydney będzie kosztował znacznie więcej niż do Rzymu, czy Londynu. Koszty utrzymania na miejscu zależą od nas samych. Zarazem trudno nazwać te koszty kosztami kursu, bowiem zarówno będąc w Polsce jak i za granicą spożywa się posiłki, wydaje na rozrywkę. Dla wielu osób kurs językowy wyjazdowy to duży wydatek, jednak biorąc pod uwagę ile kosztują stacjonarne korepetycje, kursy i pomoce dydaktyczne z jakich korzystamy chcąc się uczyć efektywnie jeżyka szybko suma wydana na kurs zagraniczny topnieje i wydaje się wręcz korzystniejsza. Wachlarz zalet jakimi cechuje się kurs zagraniczny przyćmiewa inne metody nauki. Warto zatem zastanowić się nad ta opcją kształcenia tak na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym.

Oferta obozów językowych dotyczy nie tylko języków najbardziej popularnych jak angielski, niemiecki czy francuski ale także uczyć możemy się w ten sposób hiszpańskiego, włoskiego, chińskiego czy japońskiego. Co więcej ucząc się angielskiego możemy uczyć się w Londynie jak i w Kanadzie, USA czy w Sydney. Szlifując hiszpański wybrać się możemy do Hiszpanii jak i do Meksyku. To niesamowite przeżycie, czas pełen wspomnień.

Wg. Sprachcaffe najpopularniejsze destynacje na wyjazd językowy to:

  1. Malta - obozy anglojęzyczne
  2. Anglia - obozy anglojęzyczne
  3. Hiszpania - obozy hiszpańskojęzyczne
  4. Francja - obozy francuskojęzyczne
  5. USA - obozy anglojęzyczne

Autor: Sprachcaffe, organizator młodzieżowych obozów językowych za granicą.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. Kasperskyfot. bongkarn
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: