Netcamp o aplikacjach mobilnych już 19 kwietnia

PATRONAT MEDIALNY 12-04-2013, 12:10

Już w piątek 19 kwietnia o godz. 18 zapraszamy na kolejne inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Najpierw Edukoala opowie, jak na bazie doświadczeń z Doliny Krzemowej rozwija mobilny startup bez modelu biznesowego. Następnie Stopango pokaże, jak zbudować i wypromować globalną aplikację na iOS. Appchance wyjaśni, czym jest mobile growth hacking, a na koniec Taxi5 przedstawi case study, jak w pół roku stworzyć mobilną aplikację i pozyskać dużego inwestora.

1. Jak stworzyć aplikację mobilną, która nie zarabia i zdobyć inwestora, lekcje z Doliny Krzemowej - Michał Karmiński, Edukoala

Michał opowie o rozwoju projektu EduKoala, mobilnej aplikacji wspomagającej naukę języków obcych. Podzieli się doświadczeniami zdobytymi podczas konkursu Startup Weekend oraz programu akceleracyjnego Startup Sauna. Będzie też o wpływie SeedCampa, Pioneers Festival oraz TechCrunch Disrupt SF na obecny kształt aplikacji. Z prezentacji dowiecie się, jak wygląda promocja gier mobilnych, dlaczego EduKoala nie poszukuje aktywnie sposobu na monetyzację i jaki miał na to wpływ pobyt w Dolinie Krzemowej.

2. Projektowanie, wdrożenie i promocja aplikacji dla iPhone - Michał Górski, Stopango.com

W prezentacji zostaną poruszone zagadnienia związane z budowaniem aplikacji mobilnych dla iOS, architekturą aplikacji sieciowych, narzędziami, promocją i modelami sprzedaży.

3. Jak zdobyć 2 mln na rozwój mobile taxi w Polsce? - Tomasz Popów, Taxi5

Podczas prezentacji zostanie zaprezentowany business case Taxi5. Tomek zdradzi, jak w ciągu 6 miesięcy wymyślić aplikację mobilną, zbudować prototyp i pozyskać 2 mln zł inwestycji.

4. Growth Hacking. Jak pozyskać i zatrzymać użytkowników aplikacji mobilnej - Miłosz Wójcik, Appchance

Budowanie wzrostu liczby użytkowników jest niezwykle ważne, jednak bardzo często bywa tak, że im wyżej się wejdzie, z tym większej wysokości się spadnie. Szybki przyrost użytkowników bez przemyślanych działań mających na celu zachęcenie ich do powrotu do aplikacji - często są to działania podjęte już na etapie jej tworzenia - może skończyć się bolesną klęską.

Spotkanie Netcamp odbędzie się w klubie The Liquid (Al. Bohaterów Warszawy 34/35). Organizatorzy planują też transmisję online z wydarzenia. W sobotę odbędzie się też szkolenie dla osób zajmujących się tworzeniem aplikacji mobilnych.

Sponsorem głównym wydarzenia jest Byss Mobile. Mecenasem spotkania jest Miasto Szczecin. Po prezentacjach będzie czas na branżowe rozmowy przy piwie i afterparty. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć, kto się wybiera na Netcampa, warto dołączyć do wydarzenia na Facebooku i zaprosić swoich znajomych. Aby wziąć udział w spotkaniu, wymagana jest rejestracja na stronie www.netcamp.pl


Tematy pokrewne:  

tag Szczecintag patronat DItag Netcamp
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031