Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Netbooki trafiły do uczniów na Śląsku

07-12-2009, 10:00

Uczniowie otrzymali już netbooki w ramach projektu "Lekki jak piórko – multimedialna szafka dla ucznia = lekki tornister". Jest to inicjatywa realizowana tylko na Śląsku. Jej celem jest nie tylko odciążenie uczniów, ale także wypróbowanie nowych, bardziej nowoczesnych metod nauczania.

W lutym br. rząd wycofał się z odważnego programu "Komputer dla ucznia". Potem jednak na podobny pomysł wpadło Śląskie Kuratorium Oświaty. Postanowiło ono przekazać netbooki na zasadzie użyczenia do wykorzystania w zajęciach klas trzecich i czwartych. Nauczyciele biorący udział w projekcie zostali odpowiednio przeszkoleni.

>>> Czytaj: Netbooki trafią do uczniów na Śląsku

W serwisie Bytom.pl możemy przeczytać, że nowy sprzęt uroczyście przekazano uczniom m.in. w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Netbooki wyposażono w czytniki elektronicznych wersji obowiązujących podręczników oraz dostęp do internetu.

W uroczystym wręczeniu sprzętu obok władz miasta uczestniczyli m.in. Wiceminister Edukacji Krystyna Szumilas oraz Poseł na Sejm RP Jacek Brzezinka. Bytom jest czwartym miastem, w którym system ma funkcjonować. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście pt. Cyfrowe książki.

Nazwa śląskiego projektu akcentuje odciążenie uczniów (dosłownie), ale o wiele istotniejsze jest to, że będziemy mogli się dowiedzieć jakie efekty przynosi rezygnacja z papierowych podręczników. Można je uważać za przestarzałe i niewygodne, ale nie da się ukryć, że umiejętność posługiwania się książką wciąż jest potrzebna.

Poza tym książki papierowe są istotne z edukacyjnego punktu widzenia. Wyszukiwanie w nich informacji nie zachodzi automatycznie, co sprzyja spontanicznemu uczeniu się. Ważna jest umiejętność skupienia się na tekście, a nie tylko na przekazie multimedialnym. Wreszcie można dyskutować o tym, czy intensywne korzystanie z komputera rzeczywiście będzie miało zbawienny wpływ na kręgosłupy i zdrowie dzieci.

>>> Czytaj: Polska szkoła zła dla e-mózgów?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Bytom.pl



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR