Neostrada 10 i 20 Mbps od 100 zł

07-10-2009, 13:55

9 października br. Telekomunikacja Polska zaatakuje rynek ofertą neostrady z nowymi prędkościami pobierania: 10 Mbps i 20 Mbps. Operator chce ponadto walczyć o klientów obniżając na kilka miesięcy cenę neostrady 2 Mbps oraz wprowadzając nowe pakiety telewizyjne, dostępne za darmo przez kilka miesięcy.

Neostrada 2 Mb/s od 54,90 zł i nowe prędkości

Telekomunikacja Polska zaoferuje od 9 października neostradę w prędkościach: 512 kb/s, 1 Mb/s i 2 Mb/s już od 54,90 zł z VAT. Wprowadza też zapowiadaną na początku lipca br. ofertę na czas określony w nowych opcjach 10 i 20 Mb/s.

Neostrada - zestawienie ofert
fot. - Neostrada - zestawienie ofert
Przy umowie na 24 miesiące TP zaoferuje 3 niższe prędkości neostrady w cenie 54,90 zł. W przypadku 512 kb/s i 1 Mb/s cena ta będzie obowiązywała przez cały okres kontraktu, w przypadku 2 Mb/s - w zależności od długości umowy - przez 3, 6 lub 9 miesięcy. Najwyższe opcje neostrady 6, 10 i 20 Mb/s będą dostępne od 99,90 zł miesięcznie przez 3, 6 lub 9 miesięcy umowy, zależnie od tego, na jak długo - 12, 24 lub 36 miesięcy - będzie ona zawarta.

Dodatkowo, w ramach umowy, klienci otrzymują gratisy w postaci oprogramowania zabezpieczającego, nawigacji satelitarnej lub drukarki. Szczegóły oferty przedstawiono w tabeli obok. Nowa oferta jest dostępna dla nowych klientów oraz osób przedłużających umowę.

Neostrada z telewizją od 59,90 zł i nowe pakiety telewizyjne

Neostrada z tv - zestawienie ofert
fot. - Neostrada z tv - zestawienie ofert
Również od 9 października klienci TP będą mieli dostęp do neostrady z telewizją w nowej cenie. Przy umowie na 24 miesiące za ponad 30 programów telewizyjnych oraz dostęp do internetu w opcjach 512 kb/s, 1 Mb/s i 2 Mb/s zapłacą 59,90 zł. W dwóch pierwszych wariantach przez całą umowę, a w najwyższej opcji - przez 6 miesięcy.

W ramach abonamentu klienci otrzymają też dostęp do biblioteki wideo na życzenie (VoD), multimedialny modem livebox oraz dekoder dostosowany do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Szczegóły oferty przedstawiono w tabeli. Zainteresowani klienci mogą poszerzyć tę ofertę o telefonie internetową (VoIP). Dodając do każdej z powyższych cen 20 zł z VAT, otrzymają oni pakiet 3 usług: neostrada, telewizja oraz telefonia internetowa z planem "na okrągło". Umożliwia ona m.in. nieograniczone rozmowy do wszystkich sieci stacjonarnych w Polsce.

pakiety telewizyjne TP
fot. - pakiety telewizyjne TP
Dla klientów odbierających TV poprzez usługi Telekomunikacji Polskiej operator wprowadził także możliwość poszerzenia dostępnych kanałów telewizyjnych o dodatkowe pakiety: Pakiet M (ponad 20 programów o różnej tematyce), Pakiet L (zawiera wszystkie programy z pakietu M i ponad 20 dodatkowych), Pakiet HBO (najnowsze hollywoodzkie produkcje) oraz Orange sport (kanał sportowy). W ramach promocji w umowie na 24 miesiące niektóre kanały są dostępne przez 10 miesięcy od podpisania umowy za darmo. Później cena wzrasta. Szczegóły oferty przedstawiono w tabeli.

Jak tłumaczy na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik TP, operator zdaje sobie sprawę, że nie ma większych szans w wojnie cenowej. Dlaczego? "Ponieważ wraz z obniżką ceny detalicznej TP, operatorzy BSA (Netia, Dialog itd) mają prawo do automatycznej przeceny oferty hurtowej z rabatem 51 proc." - pisze Jabczyński. Stąd też decyzja o skierowaniu oferty do "masowego klienta, który nie potrzebuje dużych prędkości, a woli dostać przyzwoity dostęp 1,2, czy 6 Mb za rozsądną cenę wraz z dodatkowymi usługami, które według badań marketingowych są coraz bardziej pożądane przez abonentów". TP postawiła w tym przypadku na rozszerzanie dodatkowych usług w postaci kanałów telewizyjnych i wideo na życzenie (VoD) oraz zwiększanie ich atrakcyjności cenowej poprzez darmowe okresy użytkowania.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy