Nazywają ją "zatrute jabłko". Dlaczego dostawcy części narzekają na firmę Apple?

22-04-2013, 23:15

Wydawałoby się, że bycie partnerem firmy Apple to marzenie dla dostawców części. Nic z tych rzeczy...

Partnerzy firmy Apple coraz częściej narzekają na trudy współpracy z koncernem. W rozmowie z agencją Reuters niektórzy przyznają, że firma nazywana jest nawet "zatrutym jabłkiem".

Apple Store

Sklep Apple Store (fot. Shutterstock)

Czym podpadło Apple?

Producenci części skarżą się przede wszystkim na bardzo wysokie standardy produkcji, jakich wymaga Apple, połączone z oczekiwaniami niskiej ceny - informuje Reuters. Problemem mają być również bardzo napięte terminy, stąd wiele firm stara się "obniżyć swoją zależność" od spółki z Cupertino.

Problemy z dostawcami części nie dziwią, bo Apple nieraz miało trudności z budową odpowiedniej ilości swoich gadżetów. Ostatnio pojawiły się również doniesienia o tym, że niektóre z urządzeń mogą być wyprodukowane w zbyt małych ilościach ze względu na trudności związane z dostępnością części. Napięcie na linii Apple - dostawcy bez wątpienia mogło więc znacznie wzrosnąć.

Brak rewolucji nie cieszy akcjonariuszy

Sonda
Apple udostępni w tym roku rewolucyjny produkt?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Warto przypomnieć, że kalifornijska spółka już wkrótce zaprezentuje swój raport finansowy za ostatni kwartał, który delikatnie mówiąc, prawdopodobnie nie zaspokoi oczekiwań akcjonariuszy. Mniejsza popularność iPhone'a w ostatnim czasie to jeszcze jeden powód do niezadowolenia dla producentów części.

Forbes posunął się nawet nieco dalej, zauważając, że jeśli Apple nie zmieni swojego postępowania - w szczególności związanego z małą ilością nowych linii produktów - Tim Cook może rozstać się ze stanowiskiem dyrektora generalnego firmy. Na razie jednak perspektywa taka wydaje się mało prawdopodobna, bo w końcu Apple generuje największe zyski w historii, co trudno uznać za porażkę.


Źródło: Reuters
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031