Nawigacja MapaMap w Android Markecie

21-09-2011, 23:03

MapaMap dla urządzeń mobilnych z systemem Android, oprócz prowadzenia zakręt po zakręcie, ostrzeże przed stojącym na drodze fotoradarem, przekraczaniem dozwolonej prędkości oraz pozwoli wyszukać dowolny obiekt POI.

Sonda
Korzystasz z nawigacji w telefonie komórkowym?
  • tak
  • nie
  • nie posiadam telefonu komórkowego
wyniki  komentarze

Oprócz nawigacji MapaMap udostępniła już jakiś czas temu darmową aplikację RadarSTOP, która ma za zadanie ostrzegać użytkownika przed strefami pomiaru prędkości. W lipcu zapowiadaliśmy w Dzienniku Internautów pojawienie się aplikacji w Android Markecie. 

Zaletą MapaMap na Androida ma być to, że raz zakupiona licencja (119 zł) na korzystanie z mapy Polski nie jest ograniczona czasowo. Podczas procesu instalacji cały system nawigacyjny MapaMap wraz z pełnym pakietem map zostanie zainstalowany w pamięci urządzenia lub na karcie pamięci SD. Dzięki temu wszystkie mapy będą dostępne offline, bez potrzeby pobierania ich z internetu. W ten sposób nawigacja będzie działać również tam, gdzie nie ma dostępu do internetu.

Czytaj też: Mio wymieni nawigację co dwa lata na nową

MapaMap na Androida
fot. MapaMap - MapaMap na Androida
Z nawigacji MapaMap można również korzystać podczas wycieczek pieszych lub rowerowych, gdyż producent zadbał o to, aby w bazie danych nie zabrakło pieszych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych oraz danych o ukształtowaniu terenu Polski.

Pieszą nawigację po miastach ma ułatwić baza obiektów POI, wśród których znajdziemy nie tylko obiekty noclegowe i gastronomiczne, ale także miejsca istotne z punktu widzenia turysty, takie jak: muzea, pomniki, zabytki czy punkty widokowe.

Samo pobranie i instalacja programu jest bezpłatna, natomiast do pełnej jego aktywacji należy zakupić licencję na korzystanie z mapy Polski. Aplikacja dostępna jest w Android Markecie.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy