NaviExpert zbadał wakacyjne natężenie ruchu

02-08-2011, 18:14

Poruszanie się po największych polskich miastach w sezonie letnim jest łatwiejsze niż przez resztę roku - wynika z badania natężenia ruchu przeprowadzonego przez NaviExpert. Jadąc do pracy czy do domu, można skrócić czas podróży nawet o 1/5.

Sonda
Czy zmianę Ery na T-Mobile można uznać za udaną?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Wykorzystując dane Community Traffic online, NaviExpert monitoruje natężenie ruchu w wielu miastach w Polsce. Zgromadzone statystyki dotyczące średniej prędkości jazdy w marcu i w lipcu wskazują, że podczas sezonu wakacyjnego, w większości przypadków, kierowcy mogą w godzinach szczytu jechać szybciej, z prędkością nawet o 20 proc. większą niż przez pozostałą część roku.

Analiza wskazuje, że sytuacja najbardziej poprawiła się w Krakowie. Miasto, ze względu na uniwersytecki charakter i związane z tym wakacje akademickie oraz stosunkowo małą liczbę remontów, stwarza kierowcom bardzo dobre warunki do jazdy. Większą swobodą na ulicach swojego miasta cieszą się również mieszkańcy Katowic.

>> Czytaj też: Mapy Google teraz z informacjami o korkach

Wzrost lub spadek natężenia ruchu w poszczególnych miastach
fot. NaviExpert - Wzrost lub spadek natężenia ruchu w poszczególnych miastach
Na przeciwległym biegunie znajduje się Wrocław. Stolica Dolnego Śląska pozostaje najbardziej zakorkowanym polskim miastem. Nie zachwyca również Gdańsk. Dane zebrane w lipcu przez NaviExpert świadczą o tym, że jeździ się tam nawet wolniej niż na wiosnę. Spowodowane jest to dużą liczbą remontów związanych z EURO 2012 oraz typowo turystycznym charakterem tego miejsca. Prowadzący szereg inwestycji drogowych Poznań wypada w badaniu NaviExpert dużo lepiej niż Gdańsk.

Jak pokazuje przykład warszawski, nawet bardzo duża liczba inwestycji nie musi być wielkim utrudnieniem w okresie wakacji. Dane zebrane w analizie NaviExpert pokazują, że w stolicy, mimo budowy drugiej linii metra w ścisłym centrum miasta, kierowcy i tak mogą się swobodniej przemieszczać się ulicami niż przez pozostałą część roku.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31