NaviExpert: 100 tys. użytkowników w długi weekend

07-06-2010, 16:50

Ostatni długi weekend potwierdził, że coraz więcej użytkowników korzysta z nawigacji w telefonie komórkowym. Od czwartku 3 czerwca do niedzieli 6 czerwca z nawigacji NaviExpert skorzystało ponad 100 tysięcy użytkowników, cieszy się producent.

Użytkownicy NaviExpert wytyczyli już ponad 200 tysięcy tras o łącznej długości 7 454 034 kilometrów - informują przedstawiciele firmy.

- Najnowsze statystyki potwierdzają niezwykle dynamiczny wzrost popularności nawigacji wśród posiadaczy telefonów komórkowych z GPS oraz pokazują, że najchętniej podczas długiego, czerwcowego weekendu użytkownicy wybierali się głównie na krótkie wypady poza miasto. Podczas długiego weekendu zanotowaliśmy również duży wzrost liczby pobrań aplikacji, co oznacza ożywienie przed sezonem urlopowym. Cieszymy się z tych danych, ponieważ potwierdzają one, że NaviExpert staje się powszechnie wykorzystywaną aplikacją w telefonie, pomocną podczas weekendowych i urlopowych wyjazdów - powiedział Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert.

>> Czytaj też: Nawigacja na karcie SD dla urządzeń przenośnych

NaviExpert jest mobilną nawigacją współpracującą z ponad 90% urządzeń dostępnych na rynku, czyli z ponad 230 modelami telefonów komórkowych takich marek, jak: Sony Ericsson, Nokia, HTC, Samsung, LG, Motorola oraz BlackBerry. Firma współpracuje z trzema operatorami telefonii komórkowej: Orange, Era i Play.

Spółkę powołali w połowie 2005 r. wieloletni pracownicy naukowi Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej. W 2007 r. firma pozyskała inwestora typu venture capital, którym jest notowana na GPW firma MCI Management SA.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy