Nauka programowania zwiększa bezpieczeństwo dzieci w internecie

12-04-2018, 14:18

Doskonałym narzędziem do budowania bezpiecznego i przyjaznego środowiska online jest nauka programowania - uważają przedstawiciele inicjatywy Mistrzowie Kodowania. Warto wykorzystać wolny czas naszych dzieci, by zacząć przygodę z kodowaniem, bo nie jest ono tak trudne, jak się wydaje.

Jak wynika z raportu GUS aż 98 proc. gospodarstw domowych w Polsce, w których są dzieci, posiada dostęp do internetu.  Dla młodych osób komputery, tablety i surfowanie po sieci jest naturalnym elementem codzienności. Korzystają z nich do zdobywania wiedzy, komunikowania się z bliskimi lub rozrywki i nie mają problemów z ich obsługą. Zafascynowani możliwościami nowych technologii, czasami zapominają o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie ich wykorzystywania. Bardzo ważnym zadaniem dorosłych jest, by nauczyć dzieci samodzielnego definiowania i rozróżniania zagrożeń, które mogą je spotkać w cyberprzestrzeni.

Wiele potrzebnych umiejętności i wiedzę do zapewnienia bezpieczeństwa w sieci dają dzieciom lekcje programowania. Coraz więcej dziedzin życia przenosi się do internetu, dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat uczyły się „trzeciego języka”, jakim jest język kodowania. Jest on narzędziem, pomagającym sprawnie korzystać z nowych mediów, a co więcej – świadomie je kształtować i zmieniać internet na lepsze.

O tym dlaczego programowanie jest doskonałym sposobem, by bezpieczeństwa w internecie uczyć nawet najmłodszych przeczytasz w naszym nowym serwisie RodzicWie.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
To warto przeczytać

fot. Sarota PR
fot. Mantis

fot. Sarota PR


  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Kwiecień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: