Naturalne preparaty na ból gardła

20-10-2017, 07:19

Jesień to okres częstszych zachorowań – przyczyną jest osłabiona odporność i konieczność przystosowania się organizmu do gorszych warunków atmosferycznych. Naturalną konsekwencją są infekcje, których jednym z objawów jest ból gardła. Jak można sobie z nim poradzić? Czy domowe sposoby mogą okazać się w tym przypadku wystarczające?

Domowe sposoby na ból gardła

Przyłożenie do gardła ugotowanych ziemniaków i obwiązanie szyi chustą czy znienawidzona przez wielu mikstura z mleka i czosnku to najlepszy przykład na to, jak pomysłowe były nasze babcie. W grę wchodzą także różnego rodzaju płukanki. Warto pamiętać o tym, że ból gardła często wiąże się z wysuszeniem błony śluzowej – w związku z tym należy zadbać, by powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy, było odpowiednio wilgotne. Dobrym sposobem jest np. rozwieszenie wilgotnych ręczników na kaloryferach, konieczne jest także jak najczęstsze przyjmowanie ciepłych (ale nie gorących) napojów. Warto unikać coli i innych substancji gazowanych.

Płukanki, okłady, lecznicze mikstury

Zanim zaopatrzymy się w leki, możemy wypróbować jeden z naturalnych sposobów. Pierwszym z nich jest płukanka; najlepiej sprawdzą się napary z szałwii, rumianku czy tymianku, czyli substancji, które mają działanie odkażające, przeciwzapalne i zmniejszają obrzęk błony śluzowej. Warto wypróbować również płukankę z sody, jednak zaleca się ostrożność w jej stosowaniu – gardło powinno się wtedy płukać krótko i delikatnie, inaczej może zostać podrażnione. Innym sposobem jest przyrządzenie „magicznej” mikstury z czosnku i mleka (do szklanki mleka należy dwa ząbki zmiażdżonego czosnku). Aby nieco urozmaicić smak mieszanki, można dodać do niej miód. Jeśli ból nie jest zbyt silny, warto pomyśleć także o łyżce kurkuminy czy kilku plasterkach imbiru. W chwili gdy ból jest mocny, substancje mogą jednak podrażnić gardło (mimo właściwości przeciwbakteryjnych).

Kiedy domowe sposoby zawiodą

Może się jednak okazać, że domowe metody okażą się nieskuteczne. Wtedy najlepiej sięgnąć po tabletki do ssania na ból gardła, pomocne mogą być również spraye. Należy jednocześnie pamiętać, że konieczne jest poznanie przyczyny bólu – jeśli stoi za nią infekcja, warto wspomóc organizm witaminami oraz substancjami o działaniu przeciwwirusowym i przeciwzapalnym.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: