Nasza Klasa: kanały tematyczne i edukacja użytkowników

24-11-2009, 08:10

Od wczoraj w portalu Nasza Klasa można śledzić kanały tematyczne. W świecie mikroblogów nie jest to żadna nowość, ale wielu polskich internautów może się zetknąć z taką funkcją po raz pierwszy. Kanały są dostarczane przez wybrane portale, co z czasem ma się zmienić.

>> Odwiedź i śledź: Kanał Dziennika Internautów na Śledziku Naszej Klasy

Dotychczas użytkownicy Naszej Klasy mogli za pomocą Śledzika obserwować wpisy znajomych lub znanych postaci mediów i kultury. Nowe kanały tematyczne prowadzone są przez popularne w swoich dziedzinach portale i serwisy internetowe, m.in. Onet.pl, Sport.pl, Filmweb.pl czy Money.pl.

Nowa funkcja w portalu ma charakter testowy. Grupę portali publikujących na Śledziku tworzą nie tylko media ogólnotematyczne, ale i serwisy wyspecjalizowane w określonym obszarze. Przedstawiciele Naszej-Klasy podkreślają jednak, że głównym zadaniem nowej funkcji jest edukacja użytkowników w zakresie wykorzystania mikroblogów oraz urozmaicenie korzystania ze Śledzika.

>> Czytaj: Śledzik nie zniknie, wręcz przeciwnie

Katalog będzie w przyszłości rozszerzany o kolejne kanały tematyczne, a docelowo zostanie otwarty na wszystkich zainteresowanych partnerów. Obecna wersja katalogu będzie testowana przez 4 tygodnie. Po tym czasie podejmiemy decyzję dotyczącą zakresu rozszerzenia. W tej chwili budujemy listę serwisów zainteresowanych podjęciem współpracy w tym zakresie - mówi Dominik Kaznowski, Pełnomocnik Zarządu Spółki.

Pełna lista serwisów prowadzących oficjalne konta na Śledziku: Onet.pl, Sport.pl, Money.pl, Filmweb.pl, Plotek.pl, Dziennik Internautów, Gadżetomania, Gry-online, Poradnik zdrowie, Urzadzamy.pl, Ekoblogia.pl , Fotoblogia.pl , HDTVmania, V10.pl i Polska Niezwykła.

>> Czytaj także: NKtalk - komunikator Naszej Klasy testuje pół miliona osób


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031