NASA: Zamachy 11 września widziane z kosmosu (wideo)

10-09-2011, 12:07

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała w piątek zdjęcia i nagranie wideo z zamachów na wieże World Trade Center w Nowym Jorku z 2001 r. autorstwa jedynego amerykańskiego astronauty, którego nie było wówczas na Ziemi, Franka Culbertsona.

Rankiem 11 września 2001 r. Culberston znajdował się wraz z rosyjskimi kosmonautami na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS w odległości 250 km od Ziemi, kiedy - jak wspomina - zobaczył chmurę dymu nad Manhattanem. Gdy dowiedział się od przełożonych, że coś się dzieje, zaczął fotografować Manhattan, nad którym stacja właśnie przelatywała.

- Kiedy to zobaczyłem przez okno, nagraliśmy na wideo runięcie drugiej wieży. Nie wiedziałem dokładnie, co się dzieje, ale zdawałem sobie sprawę, że coś bardzo poważnego, bo Manhattan zasłaniała wielka chmura dymu - powiedział Culbertson, którego zacytowano w komunikacie NASA.

Poniżej można obejrzeć nagrany przez niego film, inne materiały dotyczące zamachów dostępne są na stronie NASA Remembers September 11th.

Czytaj także: 9-10-11, czyli jak w 10 lat po 11.09 e-woluował terroryzm


Następny artykuł » zamknij

Ilu z nas podsłuchują

Źródło: PAP, NASA
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy