Narty przez cały rok

19-10-2018, 13:04

Zasadniczo narty i narciarstwo postrzegane są jako sport typowo zimowy. Jednak trzeba wiedzieć, że najlepsi narciarze ćwiczą przez cały rok, aby zachować dobrą kondycję i przygotować się do właściwego sezonu zimowego.

mat partnera

Nauka od najmłodszych lat

Najlepsze efekty treningowe osiągają zawodnicy, którzy trenują regularnie od najmłodszych lat, a przy tym czerpią z narciarstwa przyjemność. Nie należy zmuszać dziecka do tego, aby pokochało narty. Powinno to przyjść samo, a rodzic czy opiekunowie mogą mu tylko stworzyć warunki do tego, aby mogło przekonać się, czy narciarstwo jest zajęciem, które mu odpowiada i które sprawia mu prawdziwą frajdę. Nie bez znaczenia są predyspozycje fizyczne młodego narciarza i to, czy po prostu taki sport mu się podoba.

Obozy narciarskie

Kiedy dziecko wyrazi chęć nauki jazdy na nartach czy na desce snowboardowej, można pomyśleć o prawdziwych treningach. Dobrą praktykę da początkującemu narciarzowi stanowi uczestnictwo w obozach narciarskich. To znakomita zabawa, ale i przy okazji najlepsze szkolenie. Łączenie rozrywki z podnoszeniem umiejętności narciarskiej to sekret najciekawszych obozów, na które nigdy nie brakuje chętnych. Obozy narciarskie przeznaczone są głównie dla dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych. Można znaleźć nawet oferty, gdzie zajęcia organizowane są dla rodziców z dziećmi. W ten sposób całymi rodzinami można aktywnie spędzać czas na uprawianiu sportu.

Przy wyborze obozu narciarskiego trzeba zwrócić uwagę na kadrę szkoleniową, która będzie sprawowała opiekę nad dziećmi uczestniczącymi w obozie, jak i na dopasowanie do potrzeb szkoleniowych grupy programu zajęć i miejsca, w którym mają się one odbywać.

Obozy narciarskie organizowane są nawet dla najmłodszych dzieci, które ćwiczą na oślich łączkach w asyście rodziców i instruktorów, którzy dokładają wszelkich starań, aby wszystko było najlepszą zabawą. Dla starszych dzieci - głównie nastolatków przeznaczone są z kolei wyjazdy samodzielne, gdzie w grupie rówieśników mogą doskonalić swoje umiejętności narciarskie.

Treningi latem

W czasie ładnej, słonecznej pogody, wiosną i latem wcale nie trzeba rezygnować z uprawiania narciarstwa. Także i wtedy można odbywać z powodzeniem zajęcia i treningi rolkowe. Takie ćwiczenia prowadzone są na sztucznym stoku, np. będą to treningi na Szczęśliwcach, które prowadzi sekcja narciarska. Są ważnym elementem pełnego, rocznego cyklu treningowego,. Uzupełniają ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz przygotowują solidnie do treningu specjalistycznego, już bezpośrednio na śniegu.

Korzyścią z uczestnictwa w takich treningach jest również to, że dają one możliwość przygotowania najmłodszych narciarzy do cyklu zawodów zimowych, np. Warszawskiej Ligii Szkolnej. Zajęcia są dedykowane tym dzieciom, które potrafią samodzielnie wjeżdżać na orczyku i samodzielnie zjeżdżać na sztucznym stoku.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag obozy narciarskietag nartytag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: