NanoKnife – nowoczesne leczenie raka

07-03-2017, 15:41

Nowotwory to teraz jedna z najczęstszych przyczyn śmierci – w Polsce co roku na ich złośliwe odmiany zapada około 140 tysięcy osób, a z uwagi na fakt, że liczba zachorowań z dekady na dekadę wzrasta, zapewne liczba ta będzie się zwiększać. Tym bardziej niesamowite jest, że w XXI wieku, z tak wielkimi możliwościami technologicznymi, jakimi dysponujemy, na całym świecie na różne odmiany raka umiera wciąż mnóstwo osób! Specjaliści jednak wciąż poszukują nowszych metod zapobiegania zachorowaniu oraz leczenia choroby – jednym z takich nowoczesnych sposobów jest NanoKnife. Co to takiego?

lekarz - domzdrowia.pl

Rewolucyjne leczenie już w Polsce!

NanoKnife to urządzenie nowoczesne – na miarę wieku! Dzięki temu małemu przyrządowi możliwe jest leczenie także guzów nieoperacyjnych, które nie poddają się zastosowanej chemioterapii czy radioterapii. To prawdziwa nowość w leczeniu, więc jeszcze mało osób jest świadomych jej pojawienia się. W internecie pojawiają się jednak kolejne informacje na temat maszyny i sposobów jej działania – a także obiecujące statystyki. To rozwiązanie dla chorych na raka trzustki, nerek, wątroby czy prostaty – czasem ostatnia deska ratunku! Dlatego też warto wiedzieć więcej o NanoKnife i przede wszystkim zdać sobie sprawę, że ta nowoczesna terapia jest już dostępna także w Polsce.

Uszkadza tylko komórki nowotworu 

NanoKnife – jak sama nazwa wskazuje – to elektryczny nano-nóż, który na chore tkanki oddziałuje przy pomocy prądu elektrycznego w postaci mikrosekundowych impulsów wysokiego napięcia. Możliwości tej metody są ogromne – przede wszystkim dlatego, że nie jest ona szkodliwa dla tkanek zdrowych, a w dodatku można ją powtarzać (w przeciwieństwie do wielu innych, wykorzystywanych obecnie metod). NanoKnife otwiera pory w błonach komórkowych, uszkadzając zmienione chorobowo tkanki, przy czym nie oddziałuje na ważne struktury ludzkiego organizmu, które je otaczają, czyli przede wszystkim naczynia krwionośne oraz nerwy. Urządzenie opiera swoje działanie na zjawisku Irreversible Electroporation – w skrócie IRE, a po polsku „nieodwracalna elektroporacja”. Otwory w błonie komórkowej są trwałe, więc zwiększa się jej przepuszczalność, a co za tym idzie chora komórka stopniowo umiera. Później zaś jest usuwana z organizmu przez układ chłonny.

Zalety urządzenia NanoKnife

Z pewnością zastosowanie urządzenia nie gwarantuje wyleczenia – daje jednak na to duże szanse i jest nadzieją dla tych osób, które zapewne już ją straciły. Dla wszystkich, którym lekarze mogli już zalecić jedynie leczenie objawowe, czyli paliatywne teraz istnieje realna terapia. NanoKnife posiada przy tym wiele zalet, w stosunku do innych, używanych jeszcze współcześnie metod leczenia nowotworów. Między innymi:

- zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań po leczeniu

- umożliwia leczenie również w trudno dostępnych miejscach, których operacji nie chcą podjąć się lekarze, czyli na przykład w obrębie dużych naczyń krwionośnych

- nie wywołuje bólu, bądź też jest on naprawdę minimalny

- obszary, na których przeprowadzany jest zabieg mogą być stale i na bieżąco monitorowane przy pomocy obrazu TK lub USG


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag raktag NanoKnifetag leczenie raka
To warto przeczytaćfot. geraltKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.