Największy uniwersytet z Doliny Krzemowej tworzy społeczność w Polsce

Ewelina Dobosz 08-05-2017, 12:05

Singularity University to prestiżowa globalna instytucja edukacyjna założona w 2008 r. przez dr. Petera H. Diamandis’a i dr. Ray’a Kurzweil’a. Misją uniwersytetu jest edukacja, inspirowanie i kształcenie liderów przyszłości z wykorzystaniem nowych technologii.

Ta wyjątkowa instytucja została utworzona przy współpracy największych graczy technologicznych, tj. Google, Apple, Facebook, Microsoft itp. Celem nadrzędnym organizacji jest rozwiązywanie globalnych problemów ludzkości. Społeczność SingularityU Global realizuje misję za pomocą 65 Chapterów rozmieszczonych na całym świecie.

25 maja 2017r. w siedzibie Google Campus w Warszawie odbędzie się pierwsze wydarzenie inaugurujące społeczność SingularityU Warsaw Chapter, dedykowaną Polsce. Wydarzenie dotyczyć będzie przyszłości technologicznej i związanych z nią globalnych problemów. Poprzez znajomość nowych technologii i świadomości zachodzących zmian, będziemy mogli zbudować społeczeństwo informacyjne, oparte na wiedzy.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą absolwenci Singularity University. Pojawią się także specjaliści oraz młodzi przedsiębiorcy związani z nowymi technologiami. W konferencji będą mogli wziąć udział także polscy przedsiębiorcy i naukowcy. Naszym wspólnym celem jest sprostanie wyzwaniom ludzkości i społeczeństwa. Podczas konferencji, oprócz inspiracji i treści edukacyjnych, uczestnicy będą mogli wziąć udział w debacie oksfordzkiej na temat przyszłości technologii. Streaming z warszawskiego wydarzenia będzie przesyłany do wszystkich jednostek na całym świecie.

Oprócz wiedzy na temat nowych technologii, SingularityU ułatwia nawiązywanie kontaktów i zapewnia wsparcie dla polskich przedsiębiorców. Znajomość nowych technologii jest warunkiem koniecznym szybkiego rozwoju polskich przedsiębiorców, którzy w ostatnich latach odnoszą ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej.

25 maja Warszawa stanie się światową stolicą innowacyjności, a konferencja będzie kolejnym etapem realizacji globalnej misji Singularity University.


Źródło: Singularity University
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031