Największy akcelerator biznesu na świecie oficjalnie rusza w Warszawie

informacja prasowa 10-01-2013, 11:04

Po blisko dwóch miesiącach testowania zainteresowania potencjalnych przedsiębiorców udziałem w czteromiesięcznym programie inkubacyjnym Founder Institute w Warszawie zdecydowano o uruchomieniu polskiej edycji programu.

Tym samym Polska dołączy do ponad 38 krajów, w którym odbywać się będą zajęcia według formuły, która pozwoliła  na stworzenie już blisko 650 firm technologicznych na całym świecie.

Sprawdzony model pracy, który zakłada regularne spotkania mentorów będących najczęściej twórcami istniejących już i dobrze prosperujących firm z przyszłymi przedsiębiorcami zwiększa szanse na sukces rynkowy nowych przedsięwzięć.

Hasło „Globalizacja Doliny Krzemowej”, jakie przyświeca całej inicjatywie, wiąże się z chęcią budowy lokalnego ekosystemu startupów bazującego na współpracy i dzieleniu się wiedzą na wszystkich poziomach – zarówno mentorskim, jak i między samymi uczestnikami programu.

Rozpoczęcie zajęć planowane jest w połowie lutego. Do 20 stycznia aplikacje przyjmowane są bezpłatnie. Po tym terminie opłata rekrutacyjna wyniesie 50 USD.

Program składa się z trzech etapów Idea (Pomysł), Business (Rozwijanie Biznesu) i Launch (Start). Pierwszy zakłada pracę nad pomysłem, nazwą, analizą podobnych projektów na świecie oraz wizją. Drugi przewiduje wsparcie uczestników pod kątem prawnym w zakresie uruchomienia firmy, wypracowania modelu biznesowego czy poszukiwania współzałożycieli lub pracowników. Ostatni dedykowany jest promocji produktu, jak go prezentować na wydarzeniach branżowych czy przed inwestorami. Każda z tych trzech ścieżek zakończona zostanie oceną mentorów z dotychczasowych postępów.

Więcej o programie Founder Institute pod adresem: fi.co/curriculum

Koordynacją programu w Warszawie zajmują się m.in.:

  • Agnieszka Oleszczuk-Widawska - absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Współtwórca Evenea.pl - systemu rejestracji uczestników i sprzedaży biletów online na wydarzenia. W projekcie Evenea jest odpowiedzialna za sprzedaż i PR. Wykładowca event marketingu i marketingu internetowego w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Trener umiejętności miękkich z kilkuletnim doświadczeniem. Wcześniej związana z sektorem bankowym, sprzedażą, e-commerce oraz szkoleniami.
  • Anita Kijanka – absolwentka politologii i filologii angielskiej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Doktorantka UMCS w Lublinie, właścicielka firmy Com Creation, w której zajmuje się m.in. kompleksową organizacją wydarzeń promujących nowe technologie. Trener umiejętności miękkich kilkuletnim doświadczeniem.

Osoby zainteresowane programem zapraszamy na bezpłatne wydarzenie Startup Pitch Bootcamp. Na spotkaniu, poza prezentacją szczegółów programu Founder Institute i prezentacji mentorów, którzy będą prowadzić  zajęcia, przewidziano trening z prezentacij pomysłów na biznes (pitching). Zainteresowani proszeni są o rejestrację na stronie: fi.co/e/2196

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia 2013 r., w AIP BusinessLink przy ul. Mokotowskiej 1, na 12 piętrze Zebra Tower.***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031