Najważniejsze parametry regałów magazynowych

03-01-2018, 06:24

Wybierając regał do magazynu, powinniśmy uwzględnić szereg istotnych czynników związanych m.in. ze sposobem składowania materiałów, ich rodzajem, gabarytami oraz wiele innych cech. Dowiedz się jak wybrać regał magazynowy, który pozwoli w optymalny sposób zagospodarować przestrzeń w magazynie i na jakie parametry systemów regałowych zwracać szczególną uwagę.

forklift

Na co zwracać uwagę?

Współczesna oferta producentów i dystrybutorów regałów magazynowych jest tak bogata, że każdy, kto potrzebuje regału do swojej firmy lub do domu, znajdzie optymalne rozwiązanie dla swoich potrzeb. Na rynku znajdziemy zarówno regały pojedyncze, jak i systemy dostawne, umożliwiające łączenie poszczególnych modułów w jeden system regałowy. To drugie rozwiązanie doskonale sprawdza się w magazynach o większej powierzchni oraz wszędzie tam, gdzie jest ciasno i wąsko. Łącząc ze sobą poszczególne regały, możemy uzyskiwać dowolny kształt, a w razie potrzeby – szybko rozmontować konstrukcję, by dostosować ją do aktualnego zapotrzebowania. System dostawny doskonale sprawdzi się w magazynach o niestandardowych kształtach, gdzie liczy się zagospodarowanie najmniejszego skrawka wolnej przestrzeni.

Wysokość regału magazynowego również stanowi jeden z najbardziej istotnych jego parametrów. W pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca, dobrze sprawdzą się regały wysokie, umożliwiające składowanie pionowe. Warto zwrócić uwagę również na odległość pomiędzy poszczególnymi półkami oraz możliwość regulacji wysokości półek, aby móc dostosować je do gabarytów składowanych materiałów lub palet.

Udźwig regału

Jednym z najważniejszych parametrów każdego regału jest jego udźwig, przy czym należy rozróżnić udźwig całego regału od maksymalnego obciążenia pojedynczej półki. Decydujący wpływ na udźwig regału ma technologia jego produkcji, a w szczelności – dobór poszczególnych materiałów. Półki regałów mogą być wykonywane z różnych tworzyw. Najczęściej spotykamy regały z półkami z płyty wiórowej, płyty MDF, oraz oczywiście półki metalowe. Dla wzmocnienia udźwigu półka może być wyposażona we wsporniki lub elementy usztywniające.

Słupy i nogi regałów również pełnią niezwykle istotną funkcję, z uwagi na fakt przenoszenia dużych obciążeń. Im grubsze są nogi regału, tym większy będzie łączny udźwig całej konstrukcji.

Gdzie szukać regałów?

Wybierając regał do magazynu, warto postawić na sprawdzonego i uznanego producenta, który nie tylko dostarczy nam rozwiązania najwyższej jakości, ale także zaproponuje taki system regałowy, który w optymalny sposób sprosta naszym wymaganiom. Na stronie regalit.pl znajdziemy bogatą ofertę regałów magazynowych o różnych typach i zastosowaniach oraz parametrach, które w najlepszy sposób odpowiadają naszym potrzebom.  


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: