Najszybszy router WiFi 6 D-Linka już dostępny

11-01-2021, 16:44

D-Link rozbudował swoje portfolio routerów następnej generacji o model EXO AX5400 Wi-Fi 6 (DIR-X5460). Urządzenie zaprojektowano z myślą o szybkich i niezawodnych połączeniach w domach i małych biurach.

W dobie powszechnej pracy zdalnej i rosnących wymagań dotyczących niezawodnych połączeń WiFi w domu router EXO AX5400 zapewnia bardzo dużą przepustowość oraz niezawodność działania. To niezbędne czynniki umożliwiające bezproblemowe korzystanie z aplikacji w chmurze, konferencji wideo, strumieniowania filmów ultra-HD 4K/8K, oraz obsługi coraz większej liczby urządzeń Internetu Rzeczy.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa routera monitorują i kontrolują korzystanie z Internetu przez dzieci. Konfigurowalna kontrola rodzicielska umożliwiają rodzicom pełny wgląd i nadzór nad dostępem urządzeń mobilnych do sieci.

D-Link EXO AX5400 router WiFi

Router zapewnia bardzo szybkie połączenia bezprzewodowe na dużym obszarze o łącznej przepustowości sięgającej 5,400 Mbit/s korzystając z najnowszego standardu WiFi 6 – 802.11ax. Wbudowane wzmacniacze mocy oraz funkcja formowania wiązki rozszerzają zasięg sieci bezprzewodowej i skupiają sygnał WiFi w miejscach, w których jest potrzebny. Natomiast zwiększenie przepustowości połączeń bezprzewodowych odbywa się dzięki wsparciu agregacji linków na gigabitowych portach LAN.

Nowe technologie - OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access) oraz BSS Coloring nie tylko zwiększają pojemność sieci, ale poprzez poprawę ogólnej wydajności sieci, także szybkość i zasięg sygnału. Funkcja Target Wake Time (TWT) efektywnie planuje wysyłanie i odbieranie danych od podłączonych urządzeń, co przekłada się na oszczędność baterii.

DIR-X5460 można obsługiwać przez asystentów głosowych, dzięki czemu użytkownicy mogą włączać lub wyłączać dostęp do sieci bezprzewodowej, sprawdzać uprawnienia logowania lub zrestartować system za pomocą Asystenta Google lub Amazon Alexa.

Łatwa instalacja sprawia, że router można szybko przygotować do pracy. W przypadku wątpliwości można skorzystać z poradników wyjaśniających szczegóły procesu instalacji za pośrednictwem aplikacji. Po wprowadzeniu ustawień dostępne są narzędzia zarządzania i funkcje kontroli rodzicielskiej pozwalające zwiększyć bezpieczeństwo połączeń z Internetem, dzięki określeniu reguł dostępu do WiFi.

Automatyczna aktualizacja oprogramowania układowego wbudowana w router AX5400 Wi-Fi 6 sprawia, że jest on w pełni zabezpieczony z najnowszymi dostępnymi funkcjami.



***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag WiFitag routerytag D-Link


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930