Najnowszy Infobot poprawia literówki

12-09-2007, 22:04

Przydatne dla użytkowników komunikatorów, poczty GMail oraz telefonów komórkowych narzędzie Infobot zostało na początku września br. wzbogacone o nowe funkcje oraz poprawiono w nim kilka błędów.

Infobot w wersji 1.2+ poprawia teraz literówki i błędy ortograficzne - poinformował nas Filip Kwiatkowski, współtwórca aplikacji. Program zasugeruje też poprawną pisownię osobie, która wprowadziła polecenie z błędem.

Programiści przygotowali także specjalną stronę gromadzącą odnośniki do filmików z serwisu YouTube, które wklejane są do Infobota przez jego użytkowników.

Infobot to skrypt umożliwiający w błyskawiczny sposób zdobycie różnych informacji, m.in. prognozy pogody, kursów walut, wyników Lotto, imienin, programu telewizyjnego, a nawet związków chemicznych w żywności. Program ten umożliwia także błyskawiczne tłumaczenie pojedynczych słów z polskiego na angielski, niemiecki, francuski, włoski i vice versa. Można go wykorzystać ponadto do sprawdzania pisowni, znaczeń słów w słowniku języka polskiego, wyrazów bliskoznacznych oraz wyrazów obcych, a także znaczenia haseł w Wikipedii.

Wystarczy tylko wysłać odpowiednią komendę, a Infobot zajmie się wyszukaniem w internecie pożądanych przez nas informacji oraz odesłaniem jej do nas. Wcześniej należy oczywiście dodać identyfikator bota do swojej listy kontaktów w komunikatorze (skrypt obsługuje zarówno komunikatory oparte na protokole Jabber jak i zamknięte aplikacje typu Gadu-Gadu oraz Tlen) lub poczcie GMail. W przypadku telefonów komórkowych serwis zwraca informacje po przesłaniu SMS-a zawierającego wybraną komendę.

Boty informacyjne zyskują sobie coraz większą rzeszę sympatyków, przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu, jaką oferują przy wyszukiwaniu informacji, a jednocześnie pozostając darmową usługą (nie dotyczy to oczywiście korzystania przez komórkę). Od momentu powstania, około 3 lata temu, z usług opisywanego programu skorzystało już ponad pół miliona internautów.

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031