Najlepszy sposób na bezpieczne filtrowanie wody

25-10-2018, 12:43

Każdy z nas doskonale wie, że woda jest niezbędna do życia. Niestety, jakość tej, która płynie z kranów w polskich domach, często pozostawia wiele do życzenia. Budzi nasze wątpliwości, dlatego kupujemy wodę butelkowaną. A jak wiadomo, na dłuższą metę nie jest to ani oszczędne, ani zdrowe. Jak rozwiązać ten problem? Istnieje nowa, ciekawa alternatywa.

mat partnera

Fot. fotolia.com, 123434456 | Autor: sebra

W przypadku wody płynącej z kranu sprawa nie jest prosta. Nawet jeżeli jest dobra jakościowo, to traci właściwości, gdy dociera do nas przez zniszczone i zużyte rury. Co więcej, powoduje powstawanie osadu po ugotowaniu, do tego miewa dziwny smak i zapach. Z tych względów niektórzy nie wyobrażają sobie zastąpienia nią wody butelkowanej. Poza tym, gdy te przyczyny to dla nas za mało, pozostaje ryzyko, że w kranówce znajdują się wirusy, bakterie, białka, mikroskopijne związki chemiczne, pestycydy i metale ciężkie. Oczywiście możemy wybrać zwykły dzbanek z wymiennym filtrem, aby pozbyć się niektórych z substancji, jednak dla osób ostrożniejszych i wymagających powstały rozwiązania bardziej zaawansowane.

Jednym z najlepszych są filtry do wody Berkey. Zdecydowanie przewyższają one inne metody filtracji. Ich struktura mikro-por zatrzymuje zarówno wirusy, bakterie, jak i cząsteczki metali ciężkich, oraz wiele innych, szkodliwych dla człowieka substancji. To systemy filtrowania wody, które szybko stały się liderem w domowym oczyszczaniu kranówki. Wykonane są wyłącznie z wysokiej klasy materiałów, w tym ze stali nierdzewnej AISI 304. Dzięki temu wykazują ogromną wytrzymałość i nie przyczyniają się do przenikania niebezpiecznych aldehydów i bifenolu, które znajdziemy w wodzie butelkowanej (plastik PET). Całość jest również wyjątkowo opłacalna i oszczędna w dłuższej perspektywie. Gdy obliczymy stosunek ceny urządzenia Berkey oraz ilość wody, którą oczyszczamy bez konieczności wymiany filtrów, średni koszt uzyskania 1 litra świeżej wody to koszt rzędu 6 groszy. Aktualnie na rynku nie istnieje inne urządzenie,  które przebiłoby ten wynik. Kiedy już przefiltrujemy ilość wody, która jest przewidziana dla żywotności elementów filtrujących Black Berkey, to po wymianie na nowe koszt dodatkowo obniża się do 2 groszy za 1 litr.

Szukasz oszczędnej i skutecznej metody? Postaw na nowoczesne metody

W przypadku filtrów Berkey nie musimy obawiać się, że do wody przenikną bakterie i wirusy. Do tego nie trzeba ich często wymieniać, ponieważ statystycznie, przy dwóch filtrach i zużyciu 10 litrów wody pitnej na dzień, wymiana jest zalecana dopiero po sześciu latach (!). Wbrew pozorom, dostępne systemy są lekkie i wygodne w transporcie. Możemy cieszyć się świeżą wodą zarówno w domu, jak i w biurze, czy na urlopie. Całość została zaprojektowana w taki sposób, aby gwarantować najwyższy stopień wygody i niezawodności.

Oczywiście tego typu filtry usuwają wyłącznie szkodliwe substancje. Nie pozbawiają wody tego, co w niej najcenniejsze, czyli potrzebnych organizmowi minerałów oraz elektrolitów. Nie trzeba obawiać się, że filtr jest za mocny i pozostawi wodę „wyjałowioną”. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również estetyka wykonania. Dzięki ogromnemu wyborowi akcesoriów i produktów znajdziemy sprzęt, który idealnie wpisze się w aranżację każdej kuchni.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag filtry do wodytag Berkey
To warto przeczytać

RSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: