Najlepsze polskie blogi 2009 roku

12-02-2010, 14:40

Rozstrzygnięto konkurs na Blog Roku 2009. Podczas uroczystej gali jury wyłoniło zwycięzców w 10 kategoriach tematycznych, zdobywców wyróżnień głównych, nagród internautów oraz wyróżnień specjalnych. Nagrodę za blog roku otrzymał zimno.blog.pl.

Lauraciu konkursu Blog Roku 2009
fot. - Lauraciu konkursu Blog Roku 2009
Pięcioro pierwszoplanowych bohaterów i ich zmagania z rzeczywistością (…), z rozmyślnym i zamierzonym podobieństwem do zdarzeń i osób – tak opisuje swój zwycięski blog autorka, Małgorzata Łukowiak. Zimno.blog.pl, oprócz najważniejszego tytułu, zdobył też nagrodę w kategorii „Blogi literackie”. W formie, ciepły i naprawdę dobrze napisany. Pokazuje, że codzienność może być pełna literatury – powiedziała, uzasadniając swój wybór, jurorka Sylwia Chutnik.

Nagrodę przyznano jednogłośnie. Najlepszy blog wybrało jury w składzie: Odeta Moro-Figurska, Grzegorz Marczak, Tomasz Sekielski, Marek Kalmus, Krystian Lupa, Lidia Popiel, Sylwia Chutnik, Robert Makłowicz, Joanna Kołaczkowska, Kaja Kudełko.

>> Czytaj także: Najlepszy blog informatyczny wyłoniony

Jury przyznało również dwa Wyróżnienia Główne dla blogów www.paulapruska.blogspot.com i www.hatalska.com

Zwycięzcy pozostałych 10 kategorii tematycznych:

1. „Ja i moje życie” www.photos4you.blog.onet.pl

2. „Profesjonalne” www.hatalska.com

3. „Polityka” www.toyah.salon24.pl

4. „Podróże i szeroki świat” www.swiatoobrazy.pl

5. „Kultura” www.michaloleszczyk.blogspot.com

6. „Foto, video, komiks” www.blog.sobanek.com

7. „Blogi literackie” www.zimno.blog.pl

8. „Moje zainteresowanie i pasje” www.stanikomania.blox.pl

9. „Absurdalne i offowe” www.stardog.blog.pl

10. „Teen” www.nad-niebem.blog.onet.pl

Równolegle do obrad jury głosowali internauci.  Tytuł Bloga Blogerów 2009 zdobyła strona www.waldemar-rajca.blog.onet.pl , a Blogiem Teen Blogerów 2009 został www.ozigs.blog.interia.pl.

Dodatkowo organizatorzy konkursu wręczyli wyróżnienia dla blogerów, którzy w sposób specjalny przyczynili się do rozwoju polskiej blogosfery. Otrzymali je:

  1. Ryszard Czarnecki (www.ryszardczarnecki.blog.onet.pl) - za stworzenie wzorca blogera politycznego, niesztampowość i wytrwałość oraz udowodnienie, że blogi mogą być pożyteczne w działalności publicznej;
  2. Bart Pogoda (www.bartpogoda.net) - za najstarszego fotobloga w Polsce, za swój szczególny wkład w powstanie pierwszego polskiego systemu blogowego i wierność tradycyjnej idei blogowania, za wytyczanie szlaków w podróżowaniu, fotografii i blogowaniu, a także za bycie „ikoną” wśród polskich internautów. 
  3. Maciej Mediafun Budzich (www.blog.mediafun.pl) – za przetarcie szlaków w  temacie zarabiania na blogu, grę fair play, przejrzystość reguł w kontakcie bloger-reklamodawca, popularyzowanie wiedzy o mediach, społecznościach i reklamie, otwartość na innych i dzielenie się z nimi doświadczeniem (konferencje MediafunLAB) oraz udowodnienie, że media są „fun”.

Wszystkim nagrodzonym wręczono pamiątkowe statuetki, a zwycięzca konkursu na najlepszego Bloga Roku 2009 otrzymał voucher do zrealizowania podróży marzeń. Innymi nagrodami w konkursie były wycieczki i laptopy. Tegoroczna gala wręczenia nagród Blog Roku 2009 odbyła się w restauracji Endorfina Foksal w Warszawie. Wieczór poprowadził Olivier Janiak. Gwiazdą wieczoru był zespół Pectus.


Źródło: Grupa Onet.pl
Tematy pokrewne:  

tag konkursytag blogerzytag blog rokutag blog
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930