Najlepiej i najgorzej oceniane banki przez internautów

31-05-2011, 15:49

mBank, Millennium i PKO BP to banki najgorzej oceniane przez internautów - wynika z badania Emotrack.pl przeprowadzonego na podstawie analizy komentarzy w sieci. Internauci najlepiej wypowiadają się o Multibanku.

Sonda
Wypowiadasz się w sieci o bankach?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Internet zalany jest komentarzami, a dziesiątki tysięcy z nich dotyczą banków, o których internauci zawzięcie dyskutują. Tylko o samym banku PKO BP jest w polskiej sieci ponad 20 tysięcy komentarzy. Różnie rozkładają się opinie pozytywne i negatywne, co właśnie było przedmiotem opisywanej analizy.

Banki, które są przedmiotem dyskusji w sieci
fot. - Banki, które są przedmiotem dyskusji w sieci
Miesięczna liczba wyszukiwań w sieci informacji o każdym banku sięga kilkuset tysięcy. Nawet jeśli tylko część znajdowanych opinii to głosy krytyczne, to i tak tysiące negatywnych sygnałów odbieranych przez potencjalnych klientów – komentuje Norbert Kilen z Think Kong.

>> Czytaj też: Ranking kont dla aktywnych internautów

Jak wynika z badania, ponad 40% wszystkich komentarzy w sieci dotyczących mBanku, Millennium i PKO BP ma charakter negatywny. Na każde 10 komentarzy czy wypowiedzi na internetowych forach na temat tych banków, aż 4 nie ma pozytywnego wydźwięku. Niemal równie słabo wypada w oczach internautów Citibank, o którym pisze się jednak dużo rzadziej, zapewne dlatego, że liczba klientów tego banku jest dużo mniejsza niż najgorzej ocenianej trójki.

Najlepiej oceniany przez internautów jest natomiast Multibank – w jego przypadku zdecydowaną większość (74%) stanowią pozytywne opinie. Dobrze wypada również Inteligo, w przypadku którego negatywne opinie stanowią 33% komentarzy.

Najczęściej rozmawiamy o mBanku i PKO BP

Badanie zrealizowane przez agencję marketingową Emotrack.pl, Think Kong i firmę Zetema wskazało też, o których bankach internauci rozmawiają najczęściej. Okazało się, że ponad 1/3 wszystkich głosów w sieci przypada na dwa banki: mBank i PKO BP. Zaraz za nimi plasują się BZ WBK i ING. Najrzadziej wzmiankowane (poniżej 5000 komentarzy zakwalifikowanych do badania) są banki Nordea, GetinBank, CityBank.

Warto jednak zauważyć, że pomimo zbierania tylu negatywnych komentarzy to jednak mBank otrzymał tytuł Złotego Banku w organizowanym na początku tego roku plebiscycie. Swoje głosy oddało wówczas 10 tysięcy internautów, wybierając ten bank na zwycięzcę aż trzech kategorii.


>>Wybierz najlepsze konto bankowe - porównaj w DI


Następny artykuł » zamknij

Akademia Empathy nabrała barw

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31