Najczęstsze powody odrzucenia wniosku o pożyczki online

10-04-2018, 08:16

Kiedy znajdziesz się w sytuacji, gdy dodatkowa gotówka będzie potrzebna najszybciej jak się da, pożyczki online mogą okazać się zbawienne. Oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że będziesz w stanie złożyć poprawnie wypełniony wniosek.

A to wcale nie jest już tak oczywiste - nic nie frustruje bardziej niż odrzucenie wniosku o pożyczki online, zwłaszcza gdy jest się pewnym, że zostanie on zaakceptowany. Jeśli jednak znasz powód odrzucenia aplikacji znajdujesz się w całkiem niezłej sytuacji, możesz bowiem podjąć konkretne działania.

Spójrzmy zatem, na najczęściej występujące powody odrzucenia wniosku o pożyczki online:

1.Zbyt duża ilość zaciągniętych pożyczek

To zdecydowanie najczęstszy powód. Firmy pożyczkowe mają dostęp do baz, sprawdzą czy posiadasz już zobowiązania i jak wiele ich jest. Jeśli tak jest, to może być to powód do odrzucenia Twojego wniosku. Podsumowując, pożyczki online zazwyczaj nie są przeznaczone dla tych, którzy są już w trakcie spłaty innych zobowiązań.

2.Jesteś bezrobotny/-a

Jeśli nie jesteś w stanie przedstawić żadnego dowodu na to, że uzyskujesz przychody ze względu na brak pracy, to Twoje szanse na otrzymanie pożyczki maleją. W niektórych przypadkach, pożyczki online mogą otrzymać także osoby posiadające inne niż praca źródła dochodu, jednak brak zatrudnienia zawsze ma negatywny wpływ na prawdopodobieństwo akceptacji aplikacji.

3.Posiadasz debet na koncie

Zależnie od firmy pożyczkowej, z którą zdecydujesz się współpracować, może ona wymagać dostarczenia kopii wyciągu bankowego, aby rozpocząć analizę Twojego wniosku. Jeśli tak się stanie, to pod uwagę brane będzie zazwyczaj to, czy posiadasz na koncie debet, a jeśli tak to w jakiej wysokości. Gdy okaże się, że saldo ujemne jest spore, a Ty masz trudności z wyjściem 'na plus' to otrzymanie pożyczki online może być sporym wyzwaniem.

4.Wypłatę otrzymujesz w gotówce

Co ciekawe, otrzymywanie pensji w gotówce może również utrudnić pożyczkodawcy ocenę Twojej sytuacji finansowej. Zwłaszcza, jeśli nie masz w zwyczaju od razu deponować tych środków na rachunku bankowym.

gotówka

Nie oznacza to oczywiście że nie możesz w dalszym ciągu otrzymać pożyczki online, w takich wypadkach jednak należy przedstawić dowody wypłat od pracodawcy. Alternatywnie, możesz także poszukać firmy pożyczkowej, która nie wymaga takich dokumentów do analizy wniosku.

5.Masz słabą zdolność kredytową

Wiele firm pożyczkowych nie bierze pod uwagę zdolności kredytowej, jednak nie jest to regułą. Problem w tym przypadku pojawia się, gdy wszystkie inne czynniki dotyczące Twojej sytuacji finansowej wyglądają całkiem nieźle, jednak brak zdolności kredytowej może wszystko zniweczyć. Gdy tak jest, warto poszukać pożyczkodawcy specjalizującego się w obsłudze osób z niską zdolnością kredytową.

6.Rozbieżności we wniosku

Ostatnim, ale wcale nie najmniej ważnym czynnikiem są wszelkie rozbieżności i błędy we wniosku. Wypełniając aplikację pamiętajmy, że musimy spełnić kryteria określone przez firmę pożyczkową. Obecnie osiągane dochody, status zatrudnienia, miejsce zamieszkania i wiele innych informacji - wszystkie one brane są pod uwagę kompleksowo. To oznacza, że nawet drobna literówką może spowodować odrzucenie wniosku.


Następny artykuł » zamknij

Dzieci mobilnie (nie)świadome

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Codecool

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.