Nadmiar powietrza w układzie pokarmowym, czyli uporczywe wzdęcia

14-01-2019, 07:47

Wzdęcia to przypadłość, która nie jest bardzo uciążliwa, o ile nie wiąże się z częstym objawem towarzyszącym rozmaitym schorzeniom układu pokarmowego. Gdy w tym ostatnim nagromadzi się zbyt wiele powietrza, pojawia się przemożna chęć... by pozostać samemu.

Wzdęcia – skąd się biorą?

Na funkcjonowanie układu pokarmowego mają wpływ zarówno pokarmy, które spożywamy, jak i sposób ich przyjmowania. Nawet zdrowa dieta może doprowadzić do pojawiania się wzdęć, jeśli posiłek spożywany jest zbyt szybko, łapczywie i dużymi porcjami. Podczas takiego jedzenia dochodzi do połykania powietrza, a ono nagromadzone w jelitach zaczyna „buzować”. Brzuch wydaje się być bolesny, powiększa się, gromadzą się gazy, a ich zatrzymywanie prowadzi do jeszcze większego dyskomfortu.

Gazy i wzdęcia mogą być również oznaką problemów z pasażem jelitowym. Towarzyszą zaburzeniom wydzielania żółci, nieprawidłowej pracy trzustki czy wątroby. Jeśli poza nimi dochodzi do odczuwania nudności, a nawet pojawiania się wymiotów, występowania biegunek czy zaparć, konieczna jest wizyta lekarska i znalezienie przyczyny.

Jak radzić sobie ze wzdęciami

Na co dzień ze wzdęciami można radzić sobie, korzystając ze środków aptecznych, jak na przykład Espumisan. Zawarte w jego składzie substancje przyczyniają się do zmniejszania napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu oraz eliminowania uczucia nadmiernej pełności, czy wręcz przepełnienia.

By zwalczać wzdęcia, warto w pierwszej kolejności zadbać o zdrową dietą i prawidłowo spożywane posiłki. Środki apteczne mają wspomagać, ale nie mogą zastępować zdrowej diety. Wartościowy i racjonalny jadłospis jest bardzo ważny. Do tego jedzenie posiłków w spokoju, powoli, małymi kęsami, bez popijania, bo to sprzyja rozszerzaniu ścian żołądka, a także łatwiejszemu dostawianiu się powietrza do układu pokarmowego.

Nie można zapominać o aktywności fizycznej. Nawet zwykły spacer jest wystarczający, by przyspieszyć pasaż jelitowy i wspomóc przemianę materii. Właściwie dobrana codzienna dieta, aktywność fizyczna i okazjonalne wspomaganie preparatami na wzdęcia, to najlepsze, a przede wszystkim skuteczne sposoby na uporanie się z przykrą dolegliwością.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wzdęciatag komunikat firmytag Dynamite
To warto przeczytaćRSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: