Na tropie smartfona doskonałego

29-05-2015, 08:26

Dzisiejsze smartfony, z powodzeniem mogą zastąpić nieporęczne komputery osobiste. Ich producenci dbają przy tym o to, aby urządzenia przyciągały uwagę nie tylko wyglądem, ale również swoją funkcjonalnością. Stąd też ich wybór, jak i dostępność na rynku jest ogromna. Jak wybrać najlepszego smartfona? Jakie funkcje powinno posiadać takie urządzenie oraz który wariant – abonament czy telefon na kartę, jest bardziej opłacalny?

Czym cechuje się dobry smartfon?

Jakie cechy powinien posiadać dobry smartfon? Oczywiście takie, które stanowią odpowiedź na wszelkie potrzeby jego przyszłego właściciela. Istnieją jednak pewne, nazwijmy je uniwersalnymi – atrybuty, pozwalające zaliczyć dane urządzenie w poczet tych naprawdę dobrych i wartych naszej uwagi. Jednym z ważniejszych elementów dobrego smartfona to jego wyświetlacz. I nie chodzi tu o jego wielkość, gdyż jest to cecha indywidualna, ale o czytelność w świetle słonecznym. Druga bardzo istotna kwestia to pojemność baterii. Szalenie istotną kwestią wyboru smartfona, jest też jego funkcjonalność. Dobre urządzenie powinno być przede wszystkim ergonomiczne i niezbyt ciężkie. Ważny jest też materiał, z jakiego zostało wykonane. nie bez znaczenia jest też dodatkowe wyposażenie takie jak chociażby funkcja GPS – pokazująca wybraną trasę lub śledząca poruszanie się danej osoby. Warto też wziąć pod uwagę ceny telefonów. Zazwyczaj są one niższe w dwóch przypadkach. Pierwszy – gdy decydujemy się na zakup telefonu w abonamencie. Drugi – kiedy decydujemy się na zakup telefonu przez Internet.

Smartfon doskonały

Wiemy już, jakie cechy powinniśmy brać pod uwagę, wybierając urządzenie dla siebie. Sprawdźmy czym charakteryzują się 2 najlepsze smartfony na rynku. Szkło (odporne na uszkodzenia) i metal lub aluminium (obudowa), wydajny akumulator, niewielka waga (ok. 200g) oraz pojemna pamięć RAM (3GB) to główne zalety modelu, jakim jest SAMSUNG GALAXY. Jego producenci zadbali również o to, odpowiednio pojemną pamięć wewnętrzną – 16 – 32 GB. Dali nam też możliwość rozbudowy smartfona poprzez slot pamięci zewnętrznej do 128GB. 8-rdzeniowy procesor, to dodatkowy atut tego urządzenia. Drugie miejsce zajmuje SONY XPERIA. Telefon, przyciąga prostotą wykonania, lekkością, a przede wszystkim wygodą w obsłudze – bez problemu możemy posługiwać się tu jedną ręką. Warto podkreślić, że producent zadbał też o takie dodatkowe funkcje, jak Oszczędzanie baterii czy liczne, wbudowane już fabrycznie aplikacje. Wśród nich na wyróżnienie zasługujeGPS (korzystający ze wsparcia A-GPS i GLONASS). Jego zalety to nie tylko ekspresowe uruchamianie, ale również wychwytywana momentalnie lokalizacja i trasa dokładnie odzwierciedlana.

samsung galaxy s6

Zamiast podsumowania

Wybierając smartfona, należy również wziąć pod uwagę sieć komórkową w jakiej będzie pracował. Niektóre z nich – jak na przykład Orange – udostępnia posiadaczom wiele dodatkowych funkcjonalności w postaci bardzo atrakcyjnych i przydatnych aplikacji. Jedną z nich jest profesjonalna nawigacja GPS – dedykowana głównie kierowcom. Możemy się z niej dowiedzieć np. gdzie są korki, fotoradary czy remonty ulic. Inna równie przydatna aplikacja to Mapy Google, dzięki którym łatwo i szybko dotrzemy do wybranego miejsca. Sieć komórkowa Orange zadbała również o bezpieczeństwo naszego urządzenia, na wypadek, gdyby zostało ono skradzione lub gdyby jego właściciel znalazł się w niebezpieczeństwie. W pierwszym przypadku, pomocne może okazać się narzędzie jakim jest Lokalizacja GPS z możliwością śledzenia na bieżąco miejsc, w których przebywa dana osoba. Do tego celu można wykorzystać specjalną aplikację do pobrania ze strony operatora i ustawienia jej w dowolny sposób, nawet tak, by dana osoba, nie wiedziała, że jest obserwowana. W drugim zaś pomocna może okazać się aplikacja S.O.S., która umożliwia wezwanie pomocy, przy pomocy jednego przycisku, w ciągu zaledwie 3s.

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.


To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: