Na czym polega natrysk pianki poliuretanowej?

23-07-2017, 07:05

Ocieplanie pianką poliuretanową to dzisiaj jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod termoizolacji budynków. Piankę PUR instalujemy za pomocą metody natryskowej.

Pianka poliuretanowa jest to mieszanina dwóch substancji. Są one nanoszone na powierzchnię, którą chcemy termoizolować za pomocą specjalistycznych maszyn wysokociśnieniowych i co bardzo ważne, w wysokiej temperaturze. Mają one za zadanie „wystrzelić” substancję w kierunku przeznaczonej do tego powierzchni. Wystrzelona już pianka ma takie właściwości, że bardzo szybko i intensywnie się rozszerza, a dodatkowo również w szybkim tempie zastyga. Ważne jest, aby pianka poliuretanowa aplikowana była na dany element, począwszy od dołu i skończywszy na górze. Oczywiście ocieplaną powierzchnię należy przed natryskiem odpowiednio przygotować. W przypadku drewna należy je na przykład osuszyć, jeśli okaże się ono zbyt wilgotne. Pianka instalowana może być nie tylko na drewnie, ale także na przykład bezpośrednio na betonie. Można umieścić jedną warstwę pianki poliuretanowej lub kilka.

Ocieplanie pianką PUR jest bardzo korzystne, ponieważ dzięki metodzie natryskowej oraz niezwykłym właściwościom tej substancji, nie powstają żadne nieszczelności, które mogłyby spowodować, że termoizolacja stałaby się po prostu nieopłacalna. Dzieje się tak przy wielu innych metodach ocieplania budynków.

Wyróżniamy dwa rodzaje piany poliuretanowej. Jest to pianka otwarto-komórkowa lub zamknięto-komórkowa. Powszechnie do ocieplania budynków stosujemy jednak tę pierwszą.

Ocieplanie pianką poliuretanową za pomocą metody natryskowej to niezwykle szybka metoda. Substancja ta bardzo szybko zastyga, dzięki czemu oszczędzamy nasz czas. W porównaniu z innymi sposobami ocieplania budynków pianka poliuretanowa zdecydowanie wygrywa, jeśli chodzi o oszczędność czasu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą oferującą ocieplanie pianką Compact Izolacje.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: