Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowo-spedycyjnej?

18-08-2017, 10:03

Na polskim rynku istnieje wiele firm zajmujących się transportem i spedycją towarów. Co roku powstają kolejne, dlatego szukając tej odpowiedniej, trzeba mieć świadomość własnych potrzeb oraz możliwości przedsiębiorstwa, któremu powierzymy tak ważne zadania. To, iż własna działalność oznacza nie tylko atrakcyjny i konkurencyjny produkt, ale też całą logistykę związaną z transportem, wie każdy dobry przedsiębiorca.

cieżarówki fotolia.com, 136900508 | Autor: TTstudio

Fot. fotolia.com, 136900508 | Autor: TTstudio

Jak wykorzystać to w praktyce i znaleźć firmę przewozowo-spedycyjną, która będzie odpowiedzią na nasze potrzeby? Po pierwsze spójrzmy na kompetencje i doświadczenie firmy. Ważną informacją będą też opinie dotychczasowych klientów i certyfikaty poświadczające rzetelność. Sami chcemy być wiarygodni dla naszych klientów lub partnerów biznesowych, dlatego wybierzmy firmę, która bezpiecznie dowiezie towar na czas: bo właśnie od tego zależy nasz wizerunek.

Bezpieczeństwo towarów to sprawa nadrzędna, dlatego powinniśmy dowiedzieć się możliwie dużo o ubezpieczeniu, warunkach przewozu, a także flocie, którą dysponuje firma przewozowa. Na cenę usług powinniśmy spojrzeć krytycznym okiem. Jako przedsiębiorcy rozumiemy, iż za dobrą jakość trzeba zapłacić. Nie inaczej jest w przypadku firmy transportowo-spedycyjnej, gdzie poza oczywistymi kosztami płacimy za kompetencje, terminowość, bezpieczeństwo, jak również wygodę związaną z realizacją usług.

Wygoda korzystania z usług firmy transportowo-spedycyjnej to zastosowanie nowoczesnych rozwiązań takich jak choćby możliwość monitorowania lokalizacji transportu. Klient w każdej chwili może sprawdzić przebieg przejazdu online - taką usługę oferuje firma DAABS posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży usług transportowych i spedycyjnych. Ich atutem jest ponadto wysoka ochrona ubezpieczeniowa sięgająca 300 000 euro.

Myśląc o transporcie towarów nieodzowna staje się kwestia zasięgu danej firmy przewozowej, rodzajów transportu i przewożonych produktów. Optymalizacja trasy to zaś jeden z czynników przekładających się na opłacalność i funkcjonowanie naszego biznesu, dlatego nie bójmy się zadawać pytań. Komunikatywność to wszak podstawa w przypadku tego rodzaju usług.

Jako, iż spedycja jest pojęciem znacznie szerszym aniżeli sam przewóz towaru, pod uwagę powinniśmy wziąć dodatkowe aspekty działalności. Usługi spedycyjne obejmują między innymi przyjmowanie zleceń, zawieranie umów z klientami, przygotowywanie dokumentacji, organizację transportu i szereg innych czynności. To proces złożony, a podstawowym wymogiem przy wyborze firmy spedycyjnej powinny być zatem wysokie kompetencje i zaufanie.

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. EtereutiKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.