Na co zwracać uwagę kupując regały sklepowe?

23-01-2018, 06:50

Profesjonalne wyposażenie sklepów jest podstawą w prawidłowym ich funkcjonowaniu, jednak nie każdy ma świadomość, jak dużą rolę odgrywają regały sklepowe, których zakup powinien być odpowiednio  przemyślany.

piekarnia

Niezależnie od branży w jakiej znajduje się dany punkt handlowy, podstawą w przypadku wyposażenia sklepu są odpowiednio dobrane regały. Powinny być one nie tylko pojemne, ale również estetyczne, ponieważ to właśnie na ich barkach ciąży bardzo odpowiedzialne zadanie, jakim jest ekspozycja dostępnych w ofercie produktów. Nie jest istotne, czy sprzedajemy biżuterię, produkty spożywcze, czy też buty, regały są podstawą, która może przyczynić się do wzrostów zysku danego przedsiębiorstwa lub też przeciwnie – do jego strat, w przypadku, gdy regały są nieestetyczne i zniszczone.

Dopasuj regał do tego, co sprzedajesz

Regały sklepowe powinny więc zapewniać możliwie jak najlepsze dopasowanie do rodzaju sprzedawanych produktów, co oznacza wybór między wielkością regałów, rozstawem ich półek, jak również kątem nachylenia. Istnieje również możliwość nabycia mebli na wymiar, jednak te bardzo często są nieco droższe, niż ma to miejsce w przypadku standardowych wymiarów.

Materiał i wykonanie

Na co jeszcze zwracać uwagę kupując regały sklepowe? Przede wszystkim na materiał, z jakich zostały one wykonane. Warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na stelaż. Może być on wykonany ze stali nierdzewnej, drewna, jak również płyt wiórowych, przy czym należy mieć na uwadze, że ostatnia opcja charakteryzuje się najmniejszą wytrzymałością. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości drewno, które jest nie tylko łatwe w pielęgnacji, ale również wysoce estetyczne.

Oblicz wymiary

Kupując regał sklepowy trzeba też zwrócić uwagę na wymiary rozstawu oraz szerokości półek, tak by mieć pewność, że sprzedawane produkty bez problemu się na nich zmieszczą. Nie bez znaczenia jest tu również nośność półek, która powinna zagwarantować, że nawet najcięższe towary będą mogły bez problemu być na nich prezentowane.

Dobierz właściwą kolorystykę

Inne elementy, które warto mieć na uwadze to z całą pewnością kolorystyka regałów, która powinna być dopasowana do wnętrza sklepu oraz charakteru jej działalności, możliwość regulacji półek, czy też łatwość ich czyszczenia. Tego typu elementów jest oczywiście jeszcze więcej, dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakup regału, warto jest dokładnie przemyśleć wszelkie kwestie, a w przypadku wątpliwości zgłosić się bezpośrednio do firmy, która dysponuje niezbędną wiedzą oraz doświadczeniem, by móc doradzić nam w wyborze najodpowiedniejszego mebla.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: