Na co zwracać uwagę kupując meble biurowe?

09-02-2018, 07:30

Biuro to przestrzeń, w której pracownicy spędzają każdego dnia wiele godzin. Jest to także miejsce spotkań biznesowych, dlatego też tak istotne jest, by prezentowało się ono możliwie jak najlepiej. Liczy się więc nie tylko umiejscowienie biura, czy też jego schludność, ale również odpowiedni wybór mebli.

biuro mat partnera

Komfortowe warunki pracy oraz nieustanne wprowadzanie różnego rodzaju udogodnień ma bezpośrednie przełożenie zarówno na zadowolenie pracowników, jak i ich produktywność. Wygodna pozycja podczas siedzenia, czy też ergonomia ustawienia wszystkich mebli znajdujących się w danym pomieszczeniu to podstawowe czynniki, które wpływają na koncentrację oraz możliwość sprawnego i skutecznego realizowania codziennych zadań. To właśnie między innymi dlatego podczas zakupu nowych mebli do biura, warto zwracać uwagę na różne ich aspekty – począwszy od wyglądu, ich trwałości, na praktyczności zastosowania kończąc.

Funkcjonalność i niezawodność

Współcześnie wiele firm posiada w swojej ofercie wysokiej klasy meble. Jedną z nich jest BiuroKoncept – meble biurowe, które dają gwarancję ich wysokiej funkcjonalności oraz niezawodności. Chcąc zaopatrzyć swoje biuro w praktyczne meble, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest wygoda, która dotyczy przede wszystkim foteli, krzeseł, biurek, czy też sof. Wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji na niewygodnych siedzeniach nie tylko obniża produktywność, ale może także prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak bóle kręgosłupa.

Pojemność mebli

Nie bez znaczenia jest także pojemność niektórych mebli, takich jak regały, czy też szafki. Przestrzeń, jaką jest biuro, powinno być możliwie jak najbardziej uporządkowane, by przebywanie w nim było przyjemne. Kwestia ta jest istotna również ze względów praktycznych – posegregowane dokumenty, czy też ułożone segregatory sprawiają, że o wiele łatwiej i szybciej odnajdziemy w nich to, czego aktualnie szukamy.

Estetyka i styl

Meble biurowe powinny by również estetyczne oraz dopasowane do siebie. Nikt nie lubi przebywać w przestrzeni, w której wystrój nie został odpowiednio przemyślany. Pasujące do siebie stylistycznie meble, które występują w podobnych odcieniach kolorystycznych to klucz to dobrego samopoczucia każdego pracownika. Oczywiście można również postawić na odważne kontrasty – wszystko to zależy od charakteru danej firmy.

Wybór mebli do biura nie powinien być dziełem przypadku. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ich wygląd, stan, czy też kolorystyka mogą mieć przełożenie na zadowolenie pracownika oraz jego produktywność, która wpływa na zyski danej firmy.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne: