Na co uważać zaczynając zarabianie w internecie

06-02-2019, 16:02

Zarabianie w internecie może brzmieć bardzo kusząco. W istocie, jest to bardzo wygodny sposób na pracę, ponieważ często wystarczy mieć tylko komputer i dostęp do sieci, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Sposobów na to, jak rozpocząć zdalną działalność jest wiele - można zacząć pracować na własny rachunek i założyć firmę, albo szukać ogłoszeń, których nie brakuje. Powinniśmy jednak zachować zdrowy rozsądek i mieć się na baczności - współpraca wyłącznie za pośrednictwem Internetu niesie za sobą szereg zagrożeń, których nie powinniśmy bagatelizować.

Oszustwa internetowe

Niektóre ogłoszenia o pracę mogą wyglądać bardzo zachęcająco - czasem chodzi o niezwykłą łatwość wykonywanych zadań, a niekiedy o bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Trzeba bardzo uważać i dokładnie sprawdzić za pomocą wszystkich dostępnych środków naszego potencjalnego pracodawcę bądź klienta. W sieci zdarzają się bowiem kradzieże tożsamości - może się zdarzyć, że firma, za którą podaje się wystawca oferty faktycznie istnieje, ale nie jest reprezentowana przez konkretną osobę. Dlatego bądźmy ostrożni z podawaniem danych osobowych, a jeśli cokolwiek budzi nasz niepokój - zastanówmy się dobrze, czy warto ryzykować. Jeśli, przykładowo, wiadomości dotyczące współpracy przychodzą z podejrzanych adresów mailowych, a instrukcja dostępu do panelu pracowniczego, to link, który wydaje się nie być bezpieczny, lepiej zrezygnować, niż dać się oszukać. Czasem takie przekręty mogą przybierać wyrafinowane formy, które trudno wykryć, dlatego czujność i intuicja jest bardzo ważna. 

Wypłata wynagrodzenia

Niestety, również w realnym świecie, czasem zdarza się, że zleceniodawcy nie są skłonni zapłacić za wykonaną pracę. Przed takimi sytuacjami nie da się do końca zabezpieczyć, warto jednak dokładnie przeczytać umowę lub warunki współpracy, zrobić research na temat danej firmy lub osoby w sieci, a także zachować wszelkie dowody, które mogą posłużyć później w walce o należyte wynagrodzenie. Nikt raczej nie chce pracować za darmo, chyba że dobrowolnie zgłasza się na wolontariat. Nie bójmy się egzekwować swoich praw. Warto sprawdzać firmy lub korzystać z zestawień sprawdzonych firm np. na stronie zarabianienaankietach24.pl lub opinie.info.pl

Przestudiowanie umowy

Jeżeli już podpisujemy umowę lub uzgadniamy warunki współpracy, powinniśmy zwracać uwagę na wszystkie szczegóły. Warto zapoznać się z rynkowymi stawkami za wykonanie konkretnych zadań, aby nie godzić się na zaniżone wynagrodzenie. Równie istotne są wszelkie postanowienia dotyczące kar umownych. Złamanie wytycznych nieraz wiąże się z obowiązkiem zapłaty określonej sumy w ramach rekompensaty - niektórzy uporczywie odmawiają podpisywania tego typu porozumień, ponieważ nie chcą ryzykować. Jeśli już jednak jesteśmy na tyle odważni, aby zgodzić się na obowiązek zapłaty kary w określonych sytuacjach, upewnijmy się, że będziemy mogli dotrzymywać postanowień umowy, żeby nie narażać swojego budżetu na uszczuplenie.

Kwestie podatkowe

Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z pracą zdalną przez Internet, może nam się wydawać, że tego rodzaju wpływy nie wzbudzają niczyjego zainteresowania. Nic bardziej mylnego. Zatrudnienie za pośrednictwem sieci wiąże się z uzyskiwaniem przychodu, a ten zazwyczaj jest opodatkowany. Musimy być zorientowani w temacie i wiedzieć, czy powinniśmy wystawić fakturę, współpracować w oparciu o umowę o dzieło, czy zlecenie, jakie stawki podatku nas obowiązują i do odliczenia jakiego rodzaju kosztów jesteśmy uprawnieni. Te wszystkie aspekty są zależne od wielu czynników, dlatego powinniśmy dokładnie przestudiować przepisy prawa lub zwrócić się o pomoc do profesjonalistów w tej dziedzinie.

Zastanawiasz się jak zarobić i poszukujesz sposobów na pracę w domu, warto przeczytać artykuł: 12 sposobów na pracę w domu oraz 5 sposobów na zarabianie w internecie. Zarabianie w Internecie może być niezwykle przyjemną pracą. Samodzielna organizacja własnego czasu pracy pozwala często na dostosowanie obowiązków do własnych potrzeb. Nie każdy może działać w standardowych godzinach biurowych, a przecież pieniądze są każdemu potrzebne do przeżycia. Jeśli planujemy odmienić nieco swoją rzeczywistość i spróbować przygody z pracą zdalną, należy jednak zachować ostrożność i wykazać się dociekliwością. Niektóre kwestie mogą być bowiem problematyczne. 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: