Na Chrome OS trzeba jeszcze poczekać

19-11-2009, 10:08

Google Chrome OS nie zostanie udostępniony w tym tygodniu, ale w siedzibie Google w Mountain View odbędzie się wydarzenie poświęcone temu produktowi. Prawdopodobnie będzie można poznać więcej szczegółów technicznych. Sam system – tak jak zapowiadano wcześniej – pojawi się w przyszłym roku.

Pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiły się plotki o tym, że Google Chrome OS – system operacyjny od Google – może zostać udostępniony w tym tygodniu.

Teraz już wiadomo, że testowej wersji systemu nie będzie. TechCrunch podaje, że w siedzibie Google ma się odbyć impreza, na której zaprezentowane zostaną szczegóły techniczne dotyczące systemu oraz demonstracje. Przewidziany jest "kompletny przegląd" systemu oraz odpowiedzi na pytania gości. Głos zabiorą Sundar Pichai oraz Matthew Papakipos (zob. MG Siegler, Google Holding Chrome OS Event Thursday. Complete Overview And Launch Plans To Be Revealed).

Nate Ralph z PC World dodatkowo sugeruje, że deweloperzy będą mogli zobaczyć kod źródłowy i niebawem dostaną możliwość rozwijania aplikacji pod nowy system. Jeśli tak, to dzisiejsze wydarzenie będzie bardziej istotne dla programistów, niż dla przeciętnych internautów. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze wcześniejsze zapowiedzi Google - aplikacje dla Chrome OS będą tworzone z użyciem znanych deweloperom technologii i zadziałają także w standardowej przeglądarce na innym systemie.

>>> Czytaj: Google Chrome OS - prawdziwie internetowy system operacyjny

Na system Chrome OS trzeba będzie poczekać do drugiej połowy 2010 roku. Dzisiejsza prezentacja mimo to będzie ciekawa. Do tej pory wiadomo było jedynie, że Chrome OS się pojawi. Powodowało to istny wylew spekulacji oraz wczesnych zrzutów z ekranu, z których niektóre były fałszywe. Teraz wszyscy będą mieli szansę na wyrobienie sobie bardziej autentycznego obrazu Chrome OS.


Źródło: TechCrunch
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930