MySpace pozwane za udostępnianie informacji o użytkownikach

15-04-2011, 19:37

Problem ten jest jednak kroplą w morzu problemów, jakie mają właściciele MySpace.

Już na początku roku informowaliśmy, że MySpace chce zwolnić połowę swoich pracowników. Do słabych wyników finansowych firmy doszedł teraz także pozew.

>>Czytaj także: Aplikacja Skype dla Androida ma problemy z bezpieczeństwem

Sonda
Masz konto w MySpace?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak informuje Bloomberg, MySpace dzieliło się informacjami o użytkownikach z agregatorami treści, pomimo obecnych w serwisie funkcji, które w teorii pozwalały na zablokowanie takiego procederu. Według aktu oskarżenia witryna celowo dopuszczała się takich zaniedbań, by "sprzedawać profile użytkowników jak każdy inny towar".

Sieć społecznościowa należąca do News Corp. ma jednak znacznie większe problemy. MySpace generuje ponad 165 milionów dolarów strat rocznie, a podmiotów chętnych do przejęcia usługi trzeba szukać ze świecą.

Niedawno wspominaliśmy o możliwym połączeniu MySpace z Veno - piątym w USA serwisem wideo. Kiedyś niezwykle popularną witrynę społecznościową wciąż odwiedza bowiem ponad 62 mln osób miesięcznie. Możliwe połączenie usług jest dodatkowo argumentowane dużym naciskiem na muzykę podczas promowania MySpace, a konto w witrynie mają dziesiątki tysięcy zespołów.

>>Czytaj także: Koniec społecznościowej przeglądarki Flock


Źródło: Bloomberg
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy