Myślisz o studiowaniu psychologii? Zobacz, czego się spodziewać

22-05-2018, 09:48

Studiowanie psychologii to marzenie wielu młodych osób. Niektórzy upatrują w niej remedium na własne życiowe rozterki, inni widzą konkretną szansę na interesującą pracę. Zobacz, dla kogo jest psychologia i czego nauczysz się na studiach.

mat partnera

Jakie zagadnienia będą poruszane na psychologii?

Psychologia ma wiele mniejszych dyscyplin i subkategorii, wokół których oscyluje. Czym innym zajmuje się psychologia kliniczna, czym innym zaś psychologia biznesu. Jeszcze inne pole zainteresowań leży na gruncie psychologii społecznej. Generalnie rzecz ujmując nauka ta zajmuje się prawami rządzącymi ludzkim postępowaniem. Na psychologii można dowiedzieć się wielu prawd na temat psychicznej kondycji człowieka, prawidłowości decydujących o jego zachowaniu i postawach względem innych osób.

Student psychologii ma podczas codziennej nauki do czynienia również z zagadnieniami takimi jak filozofia, socjologia czy ekonomia. Jest mu to niezbędne, aby dobrze poznać kontekst, w jakim porusza się w swoim życiu każdy z nas. Wśród najpopularniejszych zagadnień, jakie zostaną poruszone na kierunku, znajdują się: teoria wpływu społecznego Roberta Cialdiniego, motywacje człowieka, metodologia badań, a także tematyka agresji, konformizmu i uprzedzeń. Dzięki studiom można poznać podłoża tego typu postaw i zachowań.

 

Dlaczego warto studiować psychologię?

Oblężenie kierunku świadczy o dużym zainteresowaniu psychologią ze strony młodzieży. Najlepiej na studiach odnajdą się osoby o dużych predyspozycjach społecznych, otwarte na drugiego człowieka, potrafiące słuchać i analizować. Psychologia pozwala zrozumieć procesy poznawcze rządzące ludzką psychiką. Studia dają szerokie perspektywy zatrudnienia. Psychologia I i II stopień to również czas pełen satysfakcji i interesujących zajęć z pasjonującymi dydaktykami oraz praktykami. Równie ważne co teoria są na tych studiach ćwiczenia praktyczne.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: