myPhone wprowadzi telefon dla seniorów

19-03-2009, 09:12

Wielu starszym osobom przydałby się telefon komórkowy, ale nie odpowiada im mnogość funkcji, małe klawisze i drobne litery na wyświetlaczu. Producent telefonów myPhone chce przygotować produkt pozbawiony tych wad i wyposażony w przycisk SOS.

Firma myPhone znana jest z telefonów obsługujących dwie karty SIM jednocześnie, jednak kolejny jej produkt - myPhone 1050 senior – będzie obsługiwał tylko jedną kartę SIM.

Telefon adresowany do osób starszych będzie miał proste menu i podstawowy zestaw funkcji. Będzie to telefon „do dzwonienia” z dużymi klawiszami o wyraźnym opisie i z czytelnym wyświetlaczem. Inne praktyczne cechy tego modelu to: wbudowana latarka diodowa (działająca również po wyłączeniu telefonu), wbudowane radio FM nie wymagające podłączenia zestawu słuchawkowego i blokada klawiatury obsługiwana przez suwakowy przełącznik z boku klawiatury.

Ponadto telefon będzie posiadał duży przycisk SOS do użycia w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Po jego naciśnięciu włączy się głośny sygnał alarmowy, informujący osoby będące w otoczeniu o zagrożeniu użytkownika. Następnie telefon wyśle SMS-a z prośbą o pomoc pod cztery wcześniej zdefiniowane numery alarmowe (do lekarza, kogoś z rodziny, na pogotowie itp.). Po wykonaniu tej operacji aparat zainicjuje kolejno połączenia z numerami z listy alarmowej, korzystając z trybu głośnomówiącego.

Planowany termin wprowadzenia myPhone 1050 senior do sprzedaży – koniec kwietnia br. Cena detaliczna zostanie podana w chwili wprowadzenia telefonu na rynek.


Następny artykuł » zamknij

Internet Explorer 8 już dziś

Źródło: myPhone
Tematy pokrewne:  

tag telefony komórkowetag SOStag seniorzytag myPhone
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930