mPay nowym kanałem płatności na platformie Przelewy24

12-07-2011, 08:47

Dzięki podpisaniu umowy przez mPay z firmą Dialcom24 Sp. z o.o. zwiększy się zasięg usług płatności komórką w internecie. Docelowo będzie można korzystać z kilkunastu tysięcy podmiotów wykorzystujących elektroniczne kanały płatnicze platformy Przelewy24.pl.

Sonda
Korzystasz z mPay?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Zaletą mPay jest jego bezpieczeństwo i nieograniczona dostępność. Ponieważ system działa w oparciu o współpracę z sieciami operatorów komórkowych, może być użyty na każdym telefonie w intuicyjny dla użytkownika sposób — mówi Piotr Kurczewski, prezes firmy DialCom24, do której należy serwis internetowy Przelewy24. — mPay jest prekursorem płatności mobilnych w Polsce; cieszymy się, że możemy nawiązać współpracę i oferować mPay jako kolejny kanał płatności Przelewy24.

Niedługo ma ruszyć również nowa usługa mPay polegająca na bezpiecznym podłączeniu na stałe karty płatniczej do konta mPay i możliwości wykonywania zasileń portmonetki mPay w dowolnym momencie z poziomu telefonu komórkowego. Dzięki tej funkcji użytkownicy mPay uzyskają nowe źródło środków na płatności dostępne przy użyciu telefonu.

>> Czytaj też: mPay i MasterCard - płatności mobilne w saldzie karty płatniczej

Pod koniec czerwca 2011 w systemie mPay aktywowano ponad 255 tysięcy kont, a liczba transakcji od 2009 roku przekroczyła 1 milion.

Dzięki współpracy z Przelewy24 podwoiliśmy zasięg naszych usług płatniczych w internecie — komentuje Piotr Warsicki, prezes zarządu mPay S.A. — Współpraca z tak znaną marką, jak Przelewy24, jest dla nas kolejnym krokiem ku upowszechnieniu płatności mobilnych w Polsce. Funkcjonowanie systemu mPay jako kanału płatności za zakupy dokonywane przez internet jest jednym z filarów nowej strategii spółki.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy