Można już eksportować dane z Google Voice (wideo)

06-09-2011, 20:37

Wyszukiwarkowy gigant kontynuuje rozwój swojej usługi Takeout, umożliwiającej internautom eksport danych z serwerów Google'a.

W internetowych usługach pozostawiamy coraz więcej informacji, ku uciesze firm takich, jak Google czy Facebook. Wyszukiwarkowy gigant zapewnia, że jeśli użytkownicy mimo wszystko nie akceptują nowości, mogą zabrać swoje dane razem ze sobą.

>>Czytaj także: Przycisk Google +1 także dla urządzeń mobilnych

Sonda
Dane przechowywane w usługach Google'a są dobrze zabezpieczone?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem na blogu Google'a poinformowano, że użytkownicy mogą wyeksportować swoje dane również z Google Voice. Co takiego zabierzemy z usługi umożliwiającej wykonywanie połączeń? Między innymi historię rozmów, nagrania z poczty głosowej, a także transkrypcje z połączeń.

Obecnie usługa Takeout pozwala na eksport listy stron oznaczonych przyciskiem +1, informacji publikowanych w Google+ wraz z komentarzami, danych profilowych, zdjęć z Picasa Web Albums, a także kontaktów z Gmaila i postów z Buzz. Co prawda nie bezpośrednio, ale możliwy jest także eksport bloga wraz z motywem w Bloggerze.

Warto przypomnieć, że Google na początku miesiąca ogłosił, iż rezygnuje z kontynuowania mniej popularnych usług. Pośród nich znaleźć możemy m.in. Fast Flip, Sidewiki, Google Web Security czy Labeler. Google Netbook umożliwiające proste tworzenie notatek zostało natomiast włączone do Dokumentów Google.

>>Czytaj także: Zakup motoroli to nie tylko patenty


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829