Mozilla zapowiada uruchomienie Apps Marketplace

23-02-2012, 15:31

Platforma aplikacji internetowych Mozilli (Mozilla Web Apps) umożliwi programistom tworzenie aplikacji, z których - po jednorazowym zakupie - użytkownicy będą mogli korzystać na dowolnym urządzeniu obsługującym technologię HTML5.

Mozilla ogłosiła, że podczas Mobile World Congress będą przyjmowane do Mozilla Marketplace zgłoszenia stworzonych przez programistów aplikacji sieciowych. Dzięki bazowaniu na otwartych technologiach, takich jak HTML5 oraz zaproponowanych przez Mozillę nowych API, Mozilla Marketplace ma dać programistom możliwość tworzenia pojedynczej aplikacji działającej na wielu różnych urządzeniach i platformach.

Platforma Mozilla Web Apps ma zapewniać właścicielom treści, operatorom i dostawcom usług bezprecedensowy bezpośredni kontakt z ich klientami oraz nieograniczone możliwości interakcji z użytkownikiem i dostosowania do jego potrzeb.

Czytaj też: Google Chrome wkrótce z generatorem haseł

Na platformę Mozilla Web Apps złożą się:

  • Mozilla Marketplace - niezależny od systemu operacyjnego i urządzenia market aplikacji opartych na otwartych technologiach, takich jak: HTML5, JavaScript i CSS.
  • Zaproponowane przez Mozillę, rozwijające sieć jako platformę, API, które zostaną zgłoszone do W3C w celu standaryzacji.
  • Nowy system tożsamości internetowej, dzięki któremu użytkownik będzie miał kontrolę nad swoimi treściami. W ramach tego systemu aplikacje będą przypisane do konkretnego użytkownika, a nie do urządzenia czy platformy.

Mozilla Marketplace zacznie przyjmować zgłoszenia aplikacji internetowych od programistów podczas Mobile World Congress w przyszłym tygodniu, a wszystkim użytkownikom zostanie udostępniony jeszcze w tym roku. W markecie znajdą się aplikacje w wielu różnych kategoriach, w tym między innymi: gry, media, muzyka, produktywność.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930